Jak obniżyć koszty podróży do Stanów Zjednoczonych?

Mateusz Rąbalski
26.01.2021

Podróż do USA jest marzeniem niejednej osoby. Stany Zjednoczone fascynują fanów architektury, nowoczesnych technologii, ale też przyrody, która w tym kraju jest rzeczywiście zachwycająca. Problem polega na tym, że nawet krótka podróż do Stanów solidnie nadszarpnie budżetem. To po prostu drogi kierunek. Istnieją na szczęście sposoby, aby nieco ograniczyć wydatki. Te najlepsze zdradzamy w naszym poradniku.

Leć z Warszawy do Nowego Jorku

Dużą część budżetu na podróż do USA pochłoną już same bilety lotnicze. Analiza cen wskazuje na to, że zdecydowanie najkorzystniej jest polecieć do Stanów z Warszawy i wylądować w Nowym Jorku. Bilety na tej trasie są po prostu najtańsze. Z kolei po USA warto się poruszać albo wynajętym samochodem, albo samolotem, korzystając z bogatej oferty lokalnych tanich przewoźników.

Nie śpij w najdroższych miastach

Jeśli nie czujesz niepohamowanej potrzeby spędzenia kilku dni w Nowym Jorku, to spróbuj jak najszybciej opuścić to miasto. Ewentualnie możesz znaleźć nocleg w pobliskim New Jersey i dużo zaoszczędzić na hotelach. Nowy Jork jest najdroższym miastem w Stanach i jednym z najdroższych na świecie, dlatego oszczędni turyści nie powinni się w nim zatrzymywać na dłużej.

Zaplanuj podróż z dużym wyprzedzeniem

Stany Zjednoczone są kolebką kapitalizmu, dlatego gdzie, jak nie tam warto szukać różnego rodzaju promocji? Te trafiają się na każdym kroku, o ile oczywiście damy sobie czas na ich znalezienie. Takiej podróży nie należy planować na ostatnią chwilę. Biletów lotniczych warto szukać z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, podobnie jak noclegów. Korzystaj przy tym z różnych programów promocyjnych, m.in. organizowanych przez banki, sieci hotelowe czy przewoźników lotniczych.

Śpij w aucie

Stany Zjednoczone najlepiej jest zwiedzać samochodem. To ogromny kraj, którego przejechanie – na przykład słynną drogą numer 66 – zapewnia mnóstwo emocji i samo w sobie staje się przygodą życia. Paliwo w USA jest o wiele tańsze niż w Polsce. Wypożyczenie samochodu wcale nie kosztuje tak dużo, jak mogłoby się wydawać. Jeśli więc możesz zaakceptować pewne niewygody, nie potrzebujesz luksusów, a ważniejsze jest dla Ciebie to, aby zobaczyć jak najwięcej przy utrzymaniu budżetu w ryzach, to spanie w wynajętym samochodzie – zwłaszcza podczas zwiedzania parków narodowych – jest bardzo dobrym pomysłem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie