Jak nie nudzić się w długiej podróży samolotem?

Mateusz Rąbalski
04.01.2024

Długi lot, na przykład międzykontynentalny, to mordęga. Nie ma znaczenia, jak komfortowym samolotem lecimy – wizja spędzenia kilkunastu godzin w fotelu jest mało zachęcająca. Z drugiej strony chcąc odkryć np. cuda Azji czy piękno Karaibów nie mamy za bardzo wyjścia. Warto zatem znać sprawdzone sposoby na walkę z nudą w czasie długiej podróży samolotem.

Śpij

Nie ma lepszej rady dla osób, które źle znoszą latanie, nie lubią tego robić, a czeka je bardzo długa podróż w przestworzach. Dobrą wskazówką jest zmuszenie się do tego, aby nie spać przed samym lotem. Dzięki temu bardzo szybko zaśniesz po starcie i przy dobrych wiatrach obudzisz się dopiero na posiłek.

Czytaj

Do samolotu koniecznie zabierz dobrą, wciągającą lekturę, niekoniecznie bardzo trudną i ambitną. Dobrze sprawdzają się kryminały, które nie stanowią wielkiego wyzwania intelektualnego, natomiast znakomicie zabijają czas.

Oglądaj filmy

W każdym samolocie kursującym na dalekich trasach pasażerom udostępnia się indywidualne ekrany z dużym wyborem filmów i innych materiałów wideo. W ostateczności możesz zadbać o własną bibliotekę, po prostu pobierając kilka filmów czy odcinków ulubionego serialu na komputer/tablet.

Korzystaj z Wi-Fi

W coraz większej liczbie samolotów pasażerom udostępnia się Internet, również bezpłatnie. Dzięki Wi-Fi możesz zabijać czas surfowaniem po sieci, nadrabianiem zaległości w pracy, odpisywaniem na maile itd.

Ucz się

Jeśli w samolocie trudno jest Ci zasnąć, to proponujemy wykorzystanie tych kilku czy kilkunastu godzin na naukę, na przykład języka obcego, pobierz kilka lekcji online lub kup kurs w formie audio, dzięki czemu pożytecznie wykorzystasz czas spędzony w powietrzu.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie