Idealne kierunki na szybki, tani i… luksusowy wypoczynek

Andrzej Winnicki
05.11.2020

Każdemu z nas przytrafiają się gorsze dni, kiedy mamy chandrę, nic nam się nie chce i najchętniej nie wychodzilibyśmy z łóżka. To dobry moment, aby pozwolić sobie na spontaniczne wakacje – zwłaszcza, jeśli szef od dawna naciska na wykorzystanie zaległego urlopu. W naszym poradniku wymieniamy kierunki, które będą idealnym wyborem na szybki, niedrogi, a do tego luksusowy wypoczynek. Łatwo dostaniesz się tam z Polski, chociażby korzystając z ofert biur podróży.

Egipt

Jedna z najbardziej oczywistych propozycji. Egipt, z uwagi na zagrożenie terrorystyczne, nie jest obecnie dobrym kierunkiem dla fanów zwiedzania. Jeśli jednak ma to być szybki wypad na typowe leniuchowanie, to trudno o lepszy wybór. Kurorty są świetnie chronione, ceny bardzo niskie, a poziom luksusu może zadowolić nawet bardzo wybrednego turystę. W dodatku jest to kierunek całoroczny, świetny zwłaszcza w okresie polskiej jesieni i zimy.

Tunezja

Mniej popularna niż Egipt, ale za to odrobinę tańsza i położona bliżej. Do Tunezji z Polski dolecisz w około 4 godziny, a na miejscu na pewno solidnie wypoczniesz. Tutaj jednak ważna informacja: w Tunezji zimą jest dość chłodno, dlatego spontaniczne wypady radzimy organizować najpóźniej do przełomu września i października.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Nieco droższa propozycja, natomiast nadal mieszcząca się w niewysokim budżecie – do około 3 tysięcy złotych za osobę. Zjednoczone Emiraty Arabskie zachwycają przepychem, którego zaznasz nawet w hotelach niższej klasy. Pogoda jest gwarantowana przez cały rok, a podróż zajmie około 6 godzin – nadal nie jest to dramat.

Cypr

Pora na Europę, choć geograficznie Cyprowi bliżej do Azji. Na tej wyspie mamy ponad 300 dni słonecznych w roku, dlatego śmiało można się na nią wybrać nawet w środku zimy. Cypr kusi przystępnymi cenami, dobrymi hotelami, pięknymi plażami, a zaznanie wakacyjnego luksusu na pewno nie zrujnuje Twojego budżetu domowego.

Turcja

Bardzo dobry wybór na szybkie wakacje, podczas których chcemy po prostu wypocząć, naładować baterie i niczym się nie przejmować. Turcja słynie z bardzo atrakcyjnych cen, a poza sezonem śmiało można znaleźć wycieczki nawet za około 1000 złotych za osobę. To dobry kierunek aż do listopada.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie