Hotel przy autostradzie – plusy i minusy tego rozwiązania

Maciej Piwowski
22.08.2023

W długiej podróży samochodem warto zaplanować sobie nocleg, aby nie ryzykować zaśnięcia za kierownicą i dojechać do celu w relatywnie dobrej formie. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób wybierających się własnym autem na wakacje np. na południe Europy. Naturalną propozycją wydaje się być nocleg w hotelu przy autostradzie. To rozwiązanie ma zarówno wady, jak i zalety, które przybliżamy w naszym poradniku.

Dlaczego warto zatrzymać się w hotelu przy autostradzie?

Spędzenie nocy w hotelu przy autostradzie jest dobrą propozycją dla osób, które szukają przygodnego noclegu i nie chcą zbaczać z trasy. Gdy pojawia się zmęczenie i znużenie jazdą, to lepiej jest zatrzymać się w pierwszym-lepszym hotelu i trochę odpocząć, niż ryzykować wypadkiem.

Do zalet hoteli położonych tuz przy autostradzie zaliczymy:

  • Duża oszczędność czasu;
  • Wygoda;
  • Zwykle brak konieczności wcześniejszego rezerwowania pokoju – zatrzymujesz się wtedy, gdy już naprawdę musisz;
  • Szybki powrót na trasę, bez kluczenia po mniejszych miejscowościach;

To rozwiązanie ma również wady

Hotele położone tuż przy autostradzie w Polsce są rzadkością, natomiast w Europie Zachodniej stanowią wręcz standard. Zanim zatrzymasz się w takim przybytku, to najpierw zdaj sobie sprawę z konsekwencji tej decyzji – przede wszystkim finansowych.

Do najważniejszych wad hoteli położonych tuż przy autostradzie zaliczymy:

  • Zwykle bardzo wysokie ceny noclegów;
  • Hałas od okolicznej autostrady;
  • Standard może pozostawiać wiele do życzenia, zwłaszcza jeśli hotel jest nastawiony na przyjmowanie zawodowych kierowców;

Czy zatem zatrzymanie się w hotelu przy autostradzie jest dobrą opcją dla Ciebie? Tak, jeśli traktujesz ją jako ostateczność, na przykład czujesz już silne zmęczenie i wiesz, że dalej nie pojedziesz. Jeśli natomiast możesz zaplanować sobie nocleg wcześniej, to lepiej poszukaj czegoś oddalonego kilka kilometrów od autostrady.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie