Gdzie wybrać się na narty za granicą?

Maciej Piwowski
17.01.2019

Zagraniczne wyjazdy na narty stały się coraz bardziej popularne. Kuszą nas świetne i pewne warunki narciarskie, doskonała infrastruktura i przepiękne widoki. Zobaczmy, gdzie wybrać się na narty za granicą.

Livigno

Livigno to ośrodek narciarski znany nie tylko ze świetnej oferty tras narciarskich, ale również doskonałego zaplecza apres ski. To również znana strefa wolnocłowa, która kusi okazjami cenowymi wszystkich miłośników zakupów produktów markowych.

W tym rejonie znajdziemy łącznie ponad 120 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. To doskonała lokalizacja dla rodzin, bo znajdą tu coś dla siebie zarówno najmłodsi adepci sztuki narciarskiej, ci nieco bardziej zaawansowani oraz wielbiciele bardzo trudnych stoków. Po nartach czeka na nich szeroka oferta restauracji i kawiarni, a niezwykły klimat, który panuje w tym miasteczku dzięki tradycyjnej drewnianej architekturze sprawia, że również miłośnicy pięknych widoków znajdą tutaj coś dla siebie.

Kronplatz

Kronplatz to ośrodek narciarski położony na stokach południowego Tyrolu. Jest to miejsce, w którym znajdą coś dla siebie nie tylko miłośnicy szusowania na dwóch deskach, ale również narciarze biegowi i snoboardziści. Tych ostatnich przyciąga świetnie przygotowany Snowpark Plan de Coronnes, który oferuje 4 wspaniałe trasy narciarskie.

W Kronplatz znajdziemy łącznie ponad 110 km tras narciarskich, dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Dzięki takiej różnorodności, na brak atrakcji nie będą narzekać najmłodsi, którzy znajdą tutaj nie tylko stoki z łatwymi trasami, ale również świetne place zabaw. Wielbicieli pięknych widoków zachwyci panorama roztaczająca się ze szczytu, a miłośnicy dobrej kuchni i klimatu, z pewnością świetnie się poczują spędzając czas po nartach w jednej z licznych restauracji i kafejek.

Val di Fassa

Val di Fassa to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich we włoskich Dolomitach. To rejon, w którym można przejechać niemal 100 km tras narciarskich nie zdejmując nart. Zdecydowana większość tras w tym rejonie to trasy czerwone, czyli o umiarkowanym stopniu trudności. Jest również kilka tras bardzo łatwych, które docenią osoby stawiające pierwsze kroki na nartach. Znajdą coś dla siebie również doświadczeni narciarze, których zachwycą trasy oznaczone kolorem czarnym.

Ze względu na to, że w tym rejonie przeważają trasy o umiarkowanym stopniu trudności, rejon ten najchętniej wybierają rodziny. Na uwagę zasługuje również fakt, że z tego ośrodka można dostać się do słynnej pętli Stella Ronda. To trasa o łącznej długości 42 km, która łączy 4 duże ośrodki narciarskie.

Lodowiec Hintertux

Lodowiec Hintertux to prawdziwa gratka dla osób ceniących sobie świetne trasy i doskonałe widoki. Ściągają tutaj zarówno zwykli narciarze, jak i sportowcy, którzy doceniają rewelacyjnie przygotowane trasy narciarskie. Na szczególną uwagę zasługuje jedna z nich tzw. Schwarze Pfanne. To trasa o łącznej długości ok. 12 km. W trakcie zjeżdżania pokonuje się 1 750m różnicy wysokości. Podczas zjazdu można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki oraz wszechobecną biel, które pozostawiają po sobie niezapomniane wrażenia.

Sprawdź ofertę na stronie https://www.primoris.pl/narty

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.