Gdzie na termy w Polsce?

Mariusz Siwko
27.03.2023

Termy to bardzo popularne kompleksy basenowe zasilane wodą termalną. W Polsce mamy już kilkanaście godnych polecenia obiektów, które przyciągają setki tysięcy gości rocznie. Jeśli właśnie planujesz swój pierwszy wyjazd na termy w Polsce, to sprawdź, czym warto się tutaj kierować.

Jakość wody termalnej

To najważniejsze kryterium wyboru. W końcu na termy jedzie się po to, aby rzeczywiście odnieść korzyści zdrowotne. Jest to ściśle uzależnione od jakości, czyli od składu wody termalnej. Ten musi być podany na stronie internetowej kompleksu. Warto sprawdzić, na jakie dolegliwości pomagają kąpiele w konkretnej wodzie.

Atrakcje dla całej rodziny

Jeśli planujesz wyjazd na termy z dziećmi, to oczywiście upewnij się, że najmłodsi nie będą umierać z nudów, przez co już po 1-2 godzinach rodzice zaczną być nerwowi i z relaksu nici. Warto postawić na kompleks z rozbudowaną strefą dziecięcą, gdzie na młodszych gości czekają atrakcyjne zjeżdżalnie, płytkie baseny i inne rozrywki.

Komfortowa strefa SPA

Najlepsze kompleksy termalne bardzo dbają o to, aby goście mogli się w nich całkowicie zrelaksować i zażyć także czegoś innego niż tylko kąpiele. Mamy tutaj na myśli m.in. strefę saun czy atrakcyjne zabiegi odnowy biologicznej. Jeśli Ci na tym zależy, to uznaj to za ważne kryterium wyboru term.

Dogodny dojazd

Nie ma co ukrywać, że najlepsze kompleksy termalne znajdują się na południu naszego kraju, a dokładnie w okolicach Zakopanego. Dla co najmniej połowy mieszkańców naszego kraju nie jest to najszczęśliwsza lokalizacja – chodzi o uciążliwy dojazd.

Dlatego przy wyborze term warto się kierować również położeniem i na początek postawić na taki kompleks, do którego możemy dojechać w ciągu maksymalnie 3-4 godzin samochodem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie