Fajne atrakcje dla dzieci w Londynie. Warto się tam wybrać z pociechą!

Londyn to jedno z najdroższych miast w Europie. Wcale jednak nie trzeba mieć grubego portfela, by zwiedzić najciekawsze atrakcje stolicy Wielkiej Brytanii. Szczególnie zadowoleni powinni być rodzice, ponieważ Londyn ma wiele do zaoferowania właśnie najmłodszym turystom. W naszym poradniku wymieniamy atrakcje Londynu, które naprawdę warto odwiedzić z dzieckiem.

London Zoo

Trudno o lepszą propozycję na początek. Londyńskie zoo jest jednym z największych na świecie. Stale można w nim podziwiać około 8000 okazów zwierząt. Dodatkowo na miejscu na dzieci czekają inne atrakcje, nie brakuje punktów gastronomicznych i ciekawych wystaw audiowizualnych. Podkreślamy jednak, że teren zoo jest ogromny i zwiedzanie warto sobie rozłożyć na kilka dni.

Muzeum Historii Naturalnej

Zanim orzekniecie, że to na pewno śmiertelna nuda, przeczytajcie ten opis. Muzeum Historii Naturalnej jest jednym z najatrakcyjniejszych w całej Europie. Dzieci na pewno się tu nie wynudzą, zwłaszcza te, które fascynują się dinozaurami. Muzeum jest podzielone na kilka działów tematycznych i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Warto podkreślić fakt, że wstęp jest całkowicie darmowy, ale trzeba się przygotować na długie kolejki i tłumy w środku.

Pałac Buckingham

Być w Londynie i nie zajrzeć do siedziby Jej Królewskiej Mości? Wykluczone! Co prawda sam pałac niekoniecznie będzie wielką atrakcją dla dzieci, ale już zmiana warty z pewnością zainteresuje niejednego malucha. Ten symboliczny akt można podziwiać codziennie około godziny 11:30 czasu lokalnego (w okresie od kwietnia do lipca).

Emirates Air Line Cable Car

Świetna sprawa dla każdego malucha, ponieważ ta atrakcja daje unikalną możliwość obejrzenia sobie Londynu z lotu ptaka. Kolejka przejeżdża nad Tamizą, jest bardzo bezpieczna (zamykane wagoniki) i zapewnia niezapomniane wrażenia. Nie jest to też droga atrakcja, ponieważ bilet dla dziecka kosztuje 2,30 funta, a dla dorosłego 4,50 funta (warto wykupić Oyster Card, która daje duże zniżki).

Muzeum Madame Tussaud

Słynne muzeum figur woskowych, które przyciąga turystów z całego świata. Swoje podobizny ma tutaj wiele gwiazd, w tym bohaterów dziecięcej wyobraźni. Jest między innymi specjalny dział poświęcony serii Gwiezdne Wojny. Muzeum jest niestety bardzo oblegane, dlatego warto je odwiedzić z samego rana i zająć miejsce w kolejce jeszcze przed otwarciem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.