Do Malezji bez szczepienia!

Jerzy Biernacki
10.10.2022

Kolejny atrakcyjny kierunek turystyczny otwiera się po pandemii. Tym razem ucieszą się osoby, które kochają Azję Południowo-Wschodnią i od dawna marzyły o podróży od Malezji. To państwo od 1 sierpnia nie wymaga od podróżnych okazywania potwierdzenia szczepienia przeciwko COVID-19. Nie ma również obowiązku testowania się przed wjazdem na terytorium Malezji.

Ważne wydarzenie dla rynku turystycznego

Choć w Polsce Malezja nie jest krajem dobrze znanym i naturalnie kojarzonym z turystyką, to ma olbrzymie znaczenie dla całej branży w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Malezja sama w sobie jest niezwykle atrakcyjnym kierunkiem, a do tego portem przesiadkowym w dalszej podróży np. do Indonezji czy Australii.

Malezja częściowo otworzyła się na turystów już 1 maja, jednak wówczas do przekroczenia granicy wymagane było okazanie certyfikatu szczepienia. Obecnie, po 1 sierpnia, ten wymóg zniknął i Malezja nie robi już żadnych problemów także niezaszczepionym turystom.

Osobom planującym podróż do Azji Południowo-Wschodniej przypominamy, że ograniczenia wjazdowe nie obowiązują również w turystycznej perle regionu, czyli Tajlandii (poza koniecznością posiadania testu w celu przemieszczania się po kraju), a także w Wietnamie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie