Do Albanii samochodem? Argumenty za i przeciw

Mariusz Siwko
07.09.2023

Albania to coraz popularniejszy kierunek wakacyjnych wyjazdów Polaków. Kraj ma wiele do zaoferowania, na czele z przepięknym wybrzeżem Morza Jońskiego. Albania wciąż jest stosunkowo tania, a przy tym gwarantuje dobrą pogodę. Kusi, aby wybrać się do tego kraju własnym samochodem. Jeśli rozważasz taką opcję, to poznaj jej zalety i wady.

Argument na TAK

Albania własnym samochodem to super opcja dla osób, które chcą jak najwięcej zobaczyć. Mając do dyspozycji własne auto można swobodnie zwiedzić cały kraj i nie tylko – po drodze atrakcyjne miejsca znajdziemy np. w Serbii czy w nieodległej Macedonii.

Własny samochód gwarantuje również dobry komfort podróży, oczywiście poza kierowcą, który musi być odporny na wielki wysiłek jazdy w tak dalekiej trasie.

Podróż do Albanii własnym autem może też być dobrym pomysłem na niedrogie wakacje, o ile masz ekonomiczny samochód, a na miejscu uda się znaleźć tanie, dobrze położone kwatery.

Argumenty na NIE

Podstawowym problemem jest tutaj znaczna odległość. Z centralnej Polski na albańskie wybrzeże Morza Jońskiego jest ponad 2000 kilometrów, dlatego podróż zajmie co najmniej dwa dni i będzie bardzo męcząca – zwłaszcza, że droga nie zawsze wiedzie autostradami.

Problemem jest również specyficzny styl jazdy Albańczyków, który sprzyja stłuczkom i innym niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Jeśli nie masz dużego doświadczenia za kółkiem, to lepiej dobrze przemyśl kwestię wyjazdu do Albanii własnym autem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie