Dlaczego warto pojechać na narty do Włoch?

Mateusz Rąbalski
02.06.2020

Narciarstwo to fantastyczny sport, który można uprawiać właściwie w każdym wieku – im wcześniej się zacznie, tym lepiej. Każdy zapalony narciarz dochodzi do momentu, w którym oferta polskich ośrodków narciarskich przestaje być dla niego wystarczająca. Wtedy pojawia się naturalny pomysł: wyjazd za granicę. Wśród polskich narciarzy od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się włoskie Dolomity. Dlaczego to bardzo dobry wybór? Kilka ważnych argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

Świetna pogoda

I chodzi nie tylko o śnieg. Narty we Włoszech to przede wszystkim idealny wybór dla fanów słońca. Zwykle jest tak, że po szaleństwach na stoku położonym na wysokości ponad 2000 metrów nad poziomem morza, wracamy do doliny, gdzie można się cieszyć wysoką, jak na zimę, temperaturą, słońcem i słodkim dolce vita. Skąpane w słońcu stoki na lodowcach to coś, czego powinien doświadczyć każdy zapalony narciarz.

Gwarancja śniegu

Czyli coś, na co nie można niestety liczyć w Polsce. W dobie zmian klimatu ten argument ma coraz większe znaczenie. We Włoszech, choć jest to kraj położony znajdzie bardziej na południe, śnieg jest praktycznie gwarantowany za sprawą lodowców i wysokich Dolomitów. Nawet gdy w dolinach panuje wiosenna aura, na wysokości spokojnie można poszaleć na śniegu. Nieprzypadkowo sezon narciarski we Włoszech z reguły trwa do końca kwietnia.

Całkiem niezłe ceny

Pod względem cen Włochy wypadają bardzo korzystnie, zwłaszcza, gdy zestawimy je z innym popularnym wśród narciarzy kierunkiem – Austrią. Teoretycznie w Polsce jest jeszcze taniej, ale gdy weźmiemy pod uwagę stosunek ceny karnetu do długości tras, to nagle okaże się, że nasze ośrodki narciarskie są ekstremalnie drogie! Na narty do Włoch szczególnie warto wybrać się w okresach free-ski – zwykle przypadają one na początku grudnia oraz w marcu i w kwietniu. Wtedy w określone dni nie płaci się za karnety, co pozwala zaoszczędzić kilkaset euro.

Mnóstwo tras o różnej skali trudności

Wyjazd na narty do Włoch szczególnie można polecić całym rodzinom, w których są osoby o różnych umiejętnościach. Ośrodki w Dolomitach są przystosowane, by zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki każdemu narciarzowi – również zupełnie początkującemu. W dodatku jest to popularny kierunek wśród polskich instruktorów narciarstwa, dlatego jeśli dopiero się uczysz lub chcesz powierzyć dziecko profesjonaliście, nie będzie z tym żadnego problemu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.