Dlaczego warto odwiedzić Wietnam?

Maciej Piwowski
05.02.2021

Wietnam nigdy nie był tak popularnym kierunkiem podróży, jak chociażby pobliskie Tajlandia, Indonezja czy Filipiny. Pokutuje tutaj wciąż żywa pamięć o tragicznych losach tego kraju, ale też brak globalnej kampanii promocyjnej, która mogłaby pokazać zalety tej pięknej krainy. Mimo tego Wietnam rokrocznie odwiedzają setki tysięcy turystów i ich liczba stale rośnie. Jest to więc dobry moment, aby zaplanować wyjazd do tego kraju i uniknąć jeszcze męczących tłumów. Dlaczego w ogóle warto wybrać się do Wietnamu? Sprawdź tych kilka argumentów.

Tanio!

Wietnam jest jednym z najtańszych państw regionu, co przemawia do wyobraźni oszczędnych turystów. Jeśli byłeś już w Tajlandii i zawiodłeś się poziomem cen, to kolejną podróż zaplanuj sobie do Wietnamu. W zależności od Twoich oczekiwań i preferowanego stylu podróżowania, możesz przyjąć dzienny budżet na poziomie od 5 do 30 dolarów. Tanie są też hotele i transport.

Pyszne jedzenie

Wietnam słynie z doskonałej kuchni, a nigdzie nie smakuje ona lepiej niż w swojej ojczyźnie. Spacerując ulicami Hanoi czy Sajgonu koniecznie zatrzymaj się przy jednym z ulicznych barów i zamów na przykład kapustę pak choi z paseczkami wołowiny i krewetkami. Niebo w ustach! Jeśli lubisz pikantne zupy o orientalnym charakterze, to na pewno zasmakuje Ci najsłynniejsze wietnamskie danie – zupa pho.

Coś dla kawoszy

Mało kto wie, że Wietnam jest drugim największym producentem kawy na świecie – zaraz po Brazylii. To narodowy napój w tym kraju, przy czym warto pamiętać, że Wietnamczycy piją dość specyficzną kawę (bardzo słodką i z dużą ilością skondensowanego mleka). Wybór jest na szczęście dużo większy, a wypicie mocnej wietnamskiej kawy w klimatycznym barze w kolonialnej dzielnicy Hanoi to niezapomniane przeżycie.

Zatoka Ha Long

Wiemy, że to oczywistość i miejsce, które znajduje się na liście każdej osoby podróżującej po Wietnamie, ale mimo to nie możemy pominąć tego wątku. Zatoka Ha Long, zaliczana do Siedmiu Nowych Cudów Natury, robi piorunujące wrażenie. Warto się tam wybrać na co najmniej dwa dni, aby móc wypłynąć na zatokę wcześnie rano i podziwiać z poziomu wody zachwycający wschód słońca.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.