Dlaczego warto odwiedzić Sycylię?

Krzysztof Jagielski
02.09.2020

Sycylia jest jedną z najpiękniejszych wysp w Europie, ale nadal nie stanowi zupełnie naturalnego kierunku podróży. Pewnie wynika to z faktu, iż uchodzi za drogą destynację, co jednak niekoniecznie sprawdza się w praktyce. Jeśli szukasz ciekawej inspiracji podróżniczej, to na swojej liście miejsc do zobaczenia koniecznie umieść Sycylię. Dlaczego warto się tam wybrać? Sprawdź kilka argumentów.

Etna

Jest największym skarbem, ale i przekleństwem Sycylii. Wspaniały wulkan z jednej strony zachwyca, z drugiej przeraża. Tak czy inaczej warto go zobaczyć z bliska. Zwłaszcza, że obecnie na Etnę można nawet wjechać samochodem (do wysokości około 3000 m n.p.m.).

Gwarancja pogody

Sycylia jest jedną z najbardziej słonecznych wysp w Europie. Ciepłem i pełnym słońcem można się tam cieszyć przez około 300 dni w roku. W gruncie rzeczy nie ma więc znaczenia, kiedy się tam wybierzesz. Jeśli preferujesz zwiedzanie bez tłumów, to idealnym momentem będzie późna jesień, kiedy pogoda wciąż jest świetna, ale nie ma zbyt wielu turystów.

Zachwycająca Taormina

Jest głównym kurortem Sycylii i w sezonie możesz się tam spodziewać tłumów. Jednak jesienią docenisz zachwycające, wąskie uliczki, zadbane i ukwiecone domy oraz bardzo łagodny, śródziemnomorski klimat. Taormina to także świetny punkt obserwacyjny Etny.

Pyszne jedzenie

Gdzie jak gdzie, ale na Sycylii na pewno nie będziesz narzekać na jakość jedzenia i smak potraw. Jeśli kochasz włoską kuchnię, to na tej wyspie doświadczysz jej z podwójną przyjemnością. Obowiązkową pozycją w menu osoby odwiedzającej Sycylię jest caponata, czyli tradycyjna sycylijska potrawka z bakłażana. Pyszności!

Majestatyczne Palermo

Palermo jest punktem must see na mapie osób odwiedzających Sycylię. Miasto ma złą sławę głównie za sprawą rodzin mafijnych, ale pod względem architektonicznym i historycznym potrafi zachwycić. Nieprzypadkowo część miasta została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Cefalu

Sycylijska perełka, niewielkie i bardzo urokliwe miasteczko, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc na tej wyspie. Tutaj możesz poczuć, czym jest to mityczne włoskie dolce vita. Trudno opisać slowlife’owy klimat tej rybackiej osady. Jedno jest pewne: fantastycznie się tam wypoczywa.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie