Dlaczego warto lecieć na wakacje… bez bagażu?

Krzysztof Jagielski
15.06.2023

Planujesz daleki lot do wymarzonego miejsca, na przykład w egzotycznych stronach świata? Zamiast tracić czas na skrupulatne planowanie rzeczy do zabrania, skup się na swoich emocjach i czytaniu przewodników. Przewrotnie zachęcamy Cię do rozważenia wylotu na wakacje bez bagażu, tylko z torbą podręczną z najpotrzebniejszymi rzeczami. Dlaczego warto? Oto kilka argumentów.

Zaoszczędzisz

Zrezygnowanie z bagażu nadawanego do luku samolotu to bardzo dobry sposób na oszczędności. Jeśli planujesz korzystać z tzw. low-costów, czyli tanich linii lotniczych, to wiedz, że najtańsze bilety zawsze dotyczą podróży wyłącznie z bagażem podręcznym.

Dużo łatwiej znajdziesz atrakcyjne połączenia lotnicze

Nie mając problemu w postaci dużej walizki nadawanej do luku możesz swobodnie szukać połączeń lotniczych, które będą najkorzystniejsze pod względem ceny i czasu podróży. Może się okazać, że np. opłaci Ci się polecieć tanią linią do jednej z europejskich stolic i dopiero tam przesiąść na samolot do miejsca docelowego.

Podróż upłynie spokojniej

Bagaż to kolejna rzecz, o którą trzeba się martwić – czy doleci, czy nie zaginie, czy nie ulegnie zniszczeniu, czy zmieści się do bagażnika taksówki, czy da się go zabrać do miejscowego środka komunikacji zbiorowej itd.

Na miejscu kupisz to, co jest Ci potrzebne

Nie jedziesz w totalną dzicz, dlatego na miejscu z pewnością znajdą się sklepy, w których kupisz potrzebne rzeczy, jak ubrania na zmianę. Co więcej, prawdopodobnie ich ceny będą niższe niż w Polsce, dlatego po wakacjach bez żalu możesz je zostawić w hotelu.

Zapewnisz sobie wewnętrzny spokój

Brak bagażu to wolność i duża swoboda w podróżowaniu – zwłaszcza, jeśli planujesz aktywnie zwiedzać dany kraj. Rezygnując z dużej walizki czy plecaka możesz się skupić tylko na doświadczaniu piękna danego miejsca i przywieźć do domu wyłącznie bagaż wspomnień.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie