Dlaczego w te wakacje warto postawić na turystykę bliską?

Antoni Kwapisz
01.08.2023

Turystyka bliska to trend, który wraca po wielu latach. Coraz więcej osób przypomina sobie, że udane wakacje można spędzić nie tylko na drugim końcu Europy czy w egzotycznych stronach świata, ale też w swojej małej ojczyźnie. Oto kilka argumentów przemawiających za tym, aby w te wakacje postawić właśnie na turystykę bliską.

Zaoszczędzisz w czasach wysokiej inflacji

Argumenty finansowe zawsze przemawiają do wyobraźni. Jeśli budżet wakacyjny jest mocno ograniczony, to lepiej poświęcić go na zwiedzenie okolicy i nie żałować sobie atrakcji, niż „dziadować” za granicą.

Koszty paliwa

Ten argument trafi do osób, które preferują dojazd na wakacje własnym samochodem. Podróż np. do Chorwacji czy Włoch będzie kosztować nawet kilka tysięcy złotych, co robi różnicę w porównaniu z kilkuset złotymi, jakie wydamy na paliwo zwiedzając swoją okolicę.

Odkryjesz malownicze zakątki

Wakacje to dobry czas, aby poznać swój region, w którym na pewno dużo się dzieje. Poszukaj imprez dla rodzin, ciekawych miejsc dla dzieci, atrakcji turystycznych, interesujących zabytków, pięknych zakątków z dziką przyrodą itd. Jesteśmy przekonani, że taki wakacyjny tour po regionie będzie dla Was inspirujący.

Oszczędności przydadzą się np. za rok

Jeśli tegoroczny budżet wakacyjny nie pozwala zaszaleć, to dobrze będzie zaoszczędzić pieniądze i dołożyć je do przyszłorocznego wyjazdu – wówczas będziecie już mogli spełnić jakieś turystyczne marzenie. To wcale nie oznacza, że obecne wakacje nie będą udane – będą po prostu inne, a reszta i tak zależy od Waszego nastawienia.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie