Dlaczego na kolejne wakacje powinieneś wybrać się kamperem?

Antoni Kwapisz
30.12.2020

Karawaning niezwykle się w ostatnich latach rozwinął. Wcześniej kojarzony z dość ubogą formą spędzania wakacji, obecnie przeżywa szczyt popularności – i to się pewnie długo nie zmieni. Jak grzyby po deszczu wyrastają firmy oferujące wynajem kamperów i przyczep kempingowych. Producenci nie nadążają z dostarczaniem zamówionych pojazdów. Klienci czekają w długich kolejkach lub rezerwują terminy wynajmu z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Chcesz sprawdzić, skąd bierze się ten szał na karawaning? Nie ma lepszego sposobu, niż wybranie się na przyszłoroczne wakacje wypożyczonym kamperem. Dlaczego to dobry pomysł?

Świat po pandemii szybko nie wróci do normalności

Nie ma co liczyć na to, że wakacje 2021 spędzimy w 100% swobodnie, mając nieograniczony wybór kierunków i mogąc pozwolić sobie na całkowicie błogi wypoczynek. Nadal będzie obowiązywać mnóstwo restrykcji, być może pasażerowie samolotów będą musieli okazać negatywny wynik testu, przebąkuje się też o obowiązkowych szczepieniach. Jeśli więc nie chcesz, aby kolejne wakacje dostarczyły Ci niepotrzebnych emocji, to lepiej zorganizuj je na własną rękę. I kamper idealnie się do tego nadaje.

Mając do dyspozycji „dom na kołach” możesz w każdej chwili zmienić plany. Przykładowo: mieliście jechać do Chorwacji, ale ta wprowadziła obowiązkowe paszporty epidemiologiczne dla turystów. Macie więc możliwość podjęcia decyzji o wybraniu się np. do Słowenii czy Czarnogóry, albo do dowolnego innego kraju, w którym nie obowiązują takie restrykcje.

Olbrzymi wybór kampingów i atrakcyjnych miejsc postojowych

Kempingi powoli stają się realną alternatywą dla dobrej klasy hoteli. Szczególnie te w zachodniej Europie robią świetne wrażenie – są bardzo komfortowe, oferują dostęp do basenów, parków wodnych, placów zabaw, restauracji i masy innych atrakcji dla starszych i młodszych. Kamperem dotrzesz na taki kemping komfortowo i nie będziesz musiał wynajmować domku czy męczyć się z rozkładaniem namiotu.

Mało tego: kamper jest idealną opcją dla osób, które raczej stronią od gwarnych kempingów i preferują bliskość natury oraz ciszę. W całej Europie, a już szczególnie w Skandynawii, jest cała masa pięknych miejsc postojowych, w których można się zatrzymać na dziko. Kamper daje ten komfort, że zapewnia nam dostęp do wszystkiego, co potrzebne, włącznie z toaletą i prysznicem.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

To argument, z którym nie sposób dyskutować. Jeśli podchodzisz do pandemii poważnie i chcesz minimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem, ale jednocześnie marzysz o fajnych wakacjach, to spędzenie ich w kamperze będzie najlepszą opcją. Nie musisz mieć kontaktu z innymi turystami, sam wybierasz miejsca postoju, nie musisz też liczyć na to, że ktoś inny porządnie zdezynfekował pokój w hotelu czy domek na kempingu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.