Dlaczego każdy fan podróżowania prędzej czy później się zaszczepi?

Marek Szydełko
30.03.2021

W całej Europie ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19. Długo na to czekaliśmy, a jednak nadal wiele osób deklaruje, że nie przyjmą preparatu. Argumentacja jest różna, ale to, czego możemy być pewni, to fakt, iż fani podróżowania prędzej czy później się zaszczepią. Dlaczego? Oto najważniejsze powody.

Swoboda podróżowania tylko po zaszczepieniu

Czy nam się to podoba czy nie, to i tak nie możemy mieć złudzeń: szczepienia będą obowiązkowe. Oczywiście nie wprost, ale rządy poszczególnych krajów już się o to postarają, aby każdy, kto chce mieć swobodę podróżowania przyjął preparat. Jeśli podróże są Twoją pasją, aż Cię nosi, żeby w końcu gdzieś wyjechać (i niekoniecznie w granicach Polski), to szczepienie Cię nie ominie. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że granice krajów, które od dawna chcesz odwiedzić, pozostaną dla Ciebie otwarte.

Pojawiają się już jasne sygnały

Otrzymujemy je ze strony linii lotniczych, które wprost lub między wierszami zapowiadają, że będą wpuszczać na pokłady swoich samolotów wyłącznie osoby zaszczepione lub mające negatywny wynik testu na COVID-19. Skoro przebąkują o tym przewoźnicy lotniczy, to pewnie w ich ślady pójdą koleje, przewoźnicy autobusowi oraz biura podróży. Tak czy inaczej osoby chcące zwiedzać świat nie będą mogły tego robić bez zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Zaszczepienie się to lepsza opcja, niż ryzykowanie z testem

Możemy sobie wyobrazić sytuację, w której poszczególne kraje dają turystom alternatywę: albo szczepienie, albo świeży negatywny test w kierunku COVID-19, najlepiej wykonany na granicy/lotnisku. Druga opcja wydaje Ci się całkiem sensowna? No to pomyśl, co zrobisz w momencie, gdy wynik testu okaże się być pozytywny? Wrócisz do Polski i stracisz pieniądze wydane na podróż życia? To słaba perspektywa, na której tle przyjęcie szczepionki nie brzmi już tak strasznie, jak przedstawiają to fataliści.

Po co się ograniczać?

Logicznym argumentem przemawiającym za przyjęcie szczepionki na COVID-19 jest ten, że przejście tej procedury zdejmuje nam z barków ogromny ciężar niepewności. Osoby zaszczepione nie będą musiały dopasowywać swoich podróżniczych marzeń do przepisów obowiązujących w różnych krajach. Nic nie będzie ich już ograniczać, co w przypadku podróżowania jest niezwykle ważne i daje duży komfort.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie