Dlaczego Google Maps to jedyna nawigacja, jakiej potrzebujesz?

Andrzej Winnicki
03.12.2020

Myślisz nad zakupem nawigacji do samochodu? Najprawdopodobniej nie jest Ci ona do niczego potrzebna, bo jedną – i to najlepszą – masz już pod ręką. Można napisać wiele złego o produktach Google, ale akurat Google Maps to świetne narzędzie, które praktycznie eliminuje konieczność zakupu zewnętrznej nawigacji. Dlaczego nie potrzebujesz niczego innego? Sprawdź te argumenty.

Jest za darmo

To podstawowa zaleta Google Maps. Oczywiście, można zawsze napisać, że ceną są Twoje dane osobowe i reklamy, które Google podsuwa Ci na każdym kroku, ale to jednak dość niski koszt w porównaniu z tym, ile trzeba zapłacić za każdą inną nawigację. W dodatku nie potrzebujesz tutaj żadnego zewnętrznego urządzenia – wystarczy smartfon, który przecież i tak posiadasz.

Można korzystać offline

Od momentu uruchomienia funkcji pobierania trasy aplikacja Google Maps stała się rzeczywiście zupełnie darmowa. Nie trzeba już nawet ponosić kosztu pakietu internetowego, co jest szczególnie ważne podczas zagranicznych podróży. Pobranie trasy jest dziecinnie proste i pozwoli Ci korzystać z nawigacji także w trybie offline.

Jest na bieżąco aktualizowana

Nie ma drugiej nawigacji, która gwarantowałaby tak szybkie aktualizowanie map. Google Maps pod tym względem wyprzedza konkurencję o kilka długości. Mało tego: to jedyna nawigacja, która naprawdę daje aktualne wskazówki odnośnie do natężenia ruchu, wypadków, robót drogowych etc. Można więc śmiało wykorzystać ją do ominięcia korków.

Pomaga dojechać w najróżniejsze miejsca

Mamy tutaj na myśli nie tylko konkretne adresy, ale też siedziby firm, lokale gastronomiczne, punkty przydatne kierowcom czy choćby atrakcje turystyczne. W Google Maps znajdziesz dowolny punkt komercyjny, co znacznie ułatwia podróżowanie. Nie musisz nawet znać adresu – jeśli szukasz pizzerii, to po prostu wpisujesz hasło „pizza”, a nawigacja sama zaproponuje Ci konkretne lokale, na czele z tymi najlepiej ocenianymi przez gości.

Jest zawsze pod ręką

Nawigację Google Maps siłą rzeczy masz zawsze przy sobie, bo przecież nie ruszasz się z domu bez telefonu. Możesz więc korzystać z niej w dowolnej sytuacji, również wtedy, gdy chcesz dostać się gdzieś pieszo czy komunikacją publiczną.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.