Czego nie musisz ze sobą zabierać do pięciogwiazdkowego hotelu?

Jerzy Biernacki
08.11.2022

Pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu powinien gwarantować bardzo wysoki komfort. W końcu płacimy za to sporo pieniędzy i mamy prawo oczekiwać, że hotel zadba o wszystko, abyśmy czuli się w nim dobrze. Jeśli wybierasz się do obiektu tak wysokiej klasy, to nie musisz zabierać ze sobą kilku rzeczy standardowo pakowanych do walizki. Ich listę znajdziesz w naszym poradniku.

Kosmetyki higieniczne

W pięciogwiazdkowym hotelu takie kosmetyki zawsze są do dyspozycji gości, a obsługa regularnie je uzupełnia. W łazience będą już na Ciebie czekać mydło do rąk, żel pod prysznic, szampon do włosów, a nawet balsam po kąpieli. Co więcej, kosmetyki w małych buteleczkach możesz zabrać do domu.

Szlafrok

W dobrych hotelach szlafroki dla gości są standardowym elementem wyposażenia pokoju, tak jak pościel. To miły gest dla osób, które np. planują skorzystać z hotelowej strefy SPA i chcą komfortowo przejść z pokoju na basen czy do sauny.

Kapcie do pokoju

To także standard w pięciogwiazdkowych hotelach. Zatrzymując się w takim obiekcie możesz liczyć na to, że w pokoju znajdziesz wygodne, miękkie kapcie jednorazowego użytku, oczywiście zafoliowane.

Kawa i herbata oraz czajnik turystyczny

W pokoju w pięciogwiazdkowym hotelu na gości zawsze czeka zestaw do parzenia herbaty czy przygotowania sobie kawy. Składa się on z torebek, zwykle kawy rozpuszczalnej, filiżanek, łyżeczek oraz czajnika elektrycznego.

Proszek do prania

Jeśli planujesz dłuższy pobyt i obawiasz się, że może Ci nie wystarczyć czystych ubrań, to spokojnie. Nie musisz zabierać ze sobą proszku do prania, ponieważ w hotelu albo jest dostępna pralnia, albo można zamówić usługę prania zlecanego zewnętrznej firmie. Wszystko załatwi za Ciebie recepcja.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.