Coś dla fanów zwiedzania i historii. Te miejsca w UK trzeba zobaczyć

Marek Szydełko
04.11.2020

Wielka Brytania jest bardzo interesującym kierunkiem turystycznym. Co prawda pogoda nie rozpieszcza i raczej nie jest to destynacja dla fanów plażowania, ale jeśli preferujesz zwiedzanie, to prędzej czy później powinieneś kupić bilet i polecieć na Wyspy. W naszym poradniku mamy dla Ciebie kilka fascynujących miejsc w UK, które zachwycą każdego fana historii. Zaczynajmy.

Stonehenge

Jeden z symboli Wielkiej Brytanii, miejsce, które do dziś budzi ogromne emocje w obozie naukowców. Nie wiadomo dokładnie, jaki był cel zbudowania kamiennego kręgu. Pewne jest natomiast to, że w tym miejscu można poczuć oddech historii. Prawdopodobnie Stonehenge służyło prehistorycznym ludom do określania faz Słońca i Księżyca oraz było wykorzystywane w celach kultu.

Muzeum Brytyjskie

Przenosimy się do Londynu, gdzie na mapie zwiedzania koniecznie trzeba umieścić właśnie Muzeum Brytyjskie. Zgromadziło ono zachwycające eksponaty, w tym ze starożytnego Egiptu czy czasów greckich. Już sam budynek muzeum robi piorunujące wrażenie – zwłaszcza, gdy uświadomimy sobie, że pierwsze eksponaty zaczęto w nim pokazywać w połowie XVIII wieku. Co ważne, wstęp jest darmowy, ale w sezonie wakacyjnym trzeba swoje odstać w kolejce. Lepiej więc zaplanować wizytę np. zimą i możliwie wcześnie rano.

Tower of London

Zostajemy w Londynie, aby odwiedzić jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych tego miasta. Tower of London jest budynkiem-symbolem, uwiecznianym na każdej pocztówce z Londynu. Wieża stoi nad brzegiem Tamizy i została wzniesiona w 1066 roku. Początkowo pełniła funkcję więzienia – to tutaj przetrzymywano m.in. Annę Boleyn.

Zamek Windsor

Jest jedną z głównych rezydencji rodziny królewskiej. Ta monumentalna budowla była świadkiem najważniejszych wydarzeń w historii Anglii. Jest również swoistym muzeum, w którym mieszczą się zbiory dzieł takich mistrzów, jak Canaletto czy Rembrandt. To miejsce, choć zatłoczone, zdecydowanie warto odwiedzić.

Zamek w Edynburgu

Wielka Brytania to nie tylko Anglia. Na pewno dobrym pomysłem będzie wybranie się do Szkocji, a szczególnie do Edynburga, gdzie główną atrakcją jest górujący nad miastem zamek. To w nim znajduje się słynny „kamień przeznaczenia”. Zamek najlepiej jest zwiedzać z przewodnikiem, który zdradzi wiele smaczków z historii tego miejsca.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie