Co zamiast walizek? Tak też możesz spakować się w podróż samochodem

Mariusz Siwko
04.08.2023

Twarde walizki na kółkach to najpopularniejsze rozwiązanie wśród osób, które pakują się na urlop czy weekendowy wyjazd. Świetnie sprawdzają się w podróży samolotem, natomiast niekoniecznie własnym samochodem – po prostu zajmują sporo miejsca, co ma znaczenie w przypadku niewielkiego bagażnika. W naszym artykule omawiamy kilka ciekawych alternatyw dla walizek.

Siatki na zakupy

Choć brzmi to dość dziwacznie, to warto sobie przypomnieć, że jeszcze w latach 80. i 90. XX wieku wiele rodzin pakowało się na wakacje właśnie w takie torby. Ich zaletą jest to, że nie zajmują cennego miejsca, pozwalają również dosłownie wcisnąć wybrane rzeczy w wolną przestrzeń bagażnika. Siatki fajnie sprawdzają się do pakowania bielizny, butów, klapek, ale też kosmetyków.

Torby próżniowe

To zyskujący na popularności patent, który polega na spakowaniu rzeczy w przezroczyste torby próżniowe, a następnie odessaniu powietrza odkurzaczem. Dzięki temu rozmiar torby drastycznie się zmniejsza, a przechowywane w niej rzeczy nie są narażone na wygniecenie.

Torby na pościel

Jeśli masz w domu specjalne torby do przechowywania zapasowej pościeli, kołdry czy koca, to warto wykorzystać je podczas najbliższego wyjazdu. Torby są lekkie, bardzo pojemne i miękkie, dzięki czemu można bez problemu je ścisnąć, aby dopasowały się do kształtu bagażnika samochodowego.

Torby dopasowane do konkretnego bagażnika

Sprawdź w Internecie, czy nie są dostępne torby uszyte specjalnie na wymiar bagażnika Twojego modelu samochodu. Takie torby nie są tanie, natomiast pozwalają w 100% wykorzystać przestrzeń kufra. Jeśli planujesz jeździć tym autem jeszcze przez kilka lat i regularnie nim podróżować, to ten zakup może mieć sens.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie