Co nie spodoba Ci się w Nowym Jorku?

Marek Szydełko
16.12.2020

Wycieczka do Nowego Jorku? Brzmi rewelacyjnie. Rzekomo najwspanialsze miasto na świecie jest turystyczną mekką, co roku odwiedzaną przez miliony gości – w tym z Polski. Nowy Jork rzeczywiście może zachwycić, ale równie dobrze okazać się jednym wielkim rozczarowaniem. Co niemal na pewno Ci się w nim nie spodoba? Sprawdź to w naszym poradniku.

Absurdalnie wysokie ceny

Nowy Jork jest drogi. Koniec i kropka. Jeśli liczysz na to, że uda Ci się spędzić w nim kilka dni za cenę pobytu nad polskim morzem, to raczej będzie z tym ciężko. Metropolia momentami może wręcz przerażać poziomem cen, zwłaszcza noclegów. W restauracjach też jest drogo, a chcąc kupić sobie jakąś ekskluzywną pamiątkę przygotuj się na krwawienie z portfela. Wycieczkę do Nowego Jorku można polecić raczej osobom dobrze sytuowanym, które nie będą sobie wszystkiego odmawiać.

Hałas

Nowy Jork jest bardzo głośnym miastem. Nawet jeśli mieszkasz w centrum Warszawy, to gwar tej amerykańskiej metropolii może być dla Ciebie trudny do zniesienia – zwłaszcza w nocy. Od razu przestrzegamy przed pomysłem zarezerwowania pobytu w hotelu w pobliżu Times Square – to będzie koszmar i raczej nie uda Ci się wypocząć przed kolejnym zwiedzaniem. Poza tym Nowy Jork jest bardzo brudny, co odstręcza od spacerowania jego ulicami, zwłaszcza po zmroku.

Oślepiające światła i neony

Nowy Jork podobno jest jedynym miastem, w którym nigdy nie uda się zobaczyć gwiazd na niebie. Jest to efekt wręcz nieprzyzwoitego oświetlenia ulic i budynków metropolii. Może to robić świetne wrażenie, ale tylko do czasu. Po kilku dniach wszechobecny blichtr, neony i ogromne telebimy zaczną Ci przeszkadzać. Do tego stopnia, że zamarzysz o wyrwaniu się z tego miasta.

Większość must see w Nowym Jorku wcale tak nie zachwyca

Umówmy się: telewizja przekłamuje rzeczywistość. To, co robi ogromne wrażenie na filmie czy w materiale dziennikarskim niekoniecznie jest aż tak spektakularne „na żywo”. Owszem, Nowy Jork to metropolia pełną gębą, przy pierwszym kontakcie wręcz przytłaczająca swoim monumentalizmem, ale dość szybko dojdziesz do wniosku, że w sumie, to nie ma w tym mieście niczego, co wywoływałoby efekt WOW – a już na pewno nie u fanów zabytków, których w tym mieście jest jak na lekarstwo (a tych światowej klasy nie ma wcale).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.