Co negatywnie zaskakuje turystów odwiedzających Polskę?

Antoni Kwapisz
14.05.2020

Polska turystyka z roku na rok rośnie w siłę. Staliśmy się bardzo atrakcyjnym kierunkiem podróży, a zagraniczni turyści kojarzą nasz kraj już nie tylko przez pryzmat Krakowa czy Warszawy. Wielu z nich jest zachwyconych wakacjami w Polsce, choć nie brakuje również zgrzytów. Część zagranicznych turystów może przywieźć do swoich krajów nieprzyjemne wspomnienia. Czym są spowodowane? Oto negatywne rzeczy, jakie zaskakują zagranicznych turystów odwiedzających Polskę.

Wysokie ceny

Polska już dawno przestała być krajem tanim, również dla turystów z Zachodniej Europy. Wysokie ceny są u nas standardem przede wszystkim w sezonie turystycznym, który trwa od czerwca do początku września. Najdrożej jest wówczas w nadbałtyckich kurortach, co potrafi negatywnie zaskoczyć niejednego turystę z Niemiec, Anglii czy Szwecji.

Brak powszechnej znajomości języków obcych

Przede wszystkim angielskiego. Co prawda młodsze pokolenie Polaków całkiem nieźle radzi sobie z językami obcymi, ale starsi mają z tym duży problem. Zagraniczni turyści na forach internetowych często skarżą się na to, że trudno było im się porozumieć w hotelach, pensjonatach, środkach transportu, a nawet w restauracjach.

Nieciekawa kuchnia

To może być duże zaskoczenie, ponieważ jako naród jesteśmy raczej dumni z naszych tradycji kulinarnych. Szkoda tylko, że tak rzadko się nimi chwalimy. Zagraniczni turyści odwiedzający nasz kraj zbyt często trafiają na knajpki serwujące zwykłe fast foody. Z kolei te restauracje, które teoretycznie powinny promować rodzimą kuchnię, robią to tylko oficjalnie – w rzeczywistości w ich kartach króluje pizza, różne odmiany kebaba i potrawy z kurczaka.

Smutni mieszkańcy

Polacy mają łatkę smutasów i niestety sami sobie na to zapracowaliśmy, niejednokrotnie pogłębiając ten stereotyp. Zagraniczni turyści widują na ulicach ludzi, którzy się nie uśmiechają, a nawet bywają wrogo nastawieni do obcych. To duży problem, z którym musimy się uporać, jeśli chcemy wzmocnić rodzimą turystykę i przyciągnąć do Polski jeszcze więcej zagranicznych gości.

Martyrologia

Choć zagraniczni turyści regularnie wyrażają zachwyt polską kulturą i architekturą, to jednocześnie zwracają uwagę na fakt, iż główne atrakcje turystyczne naszego kraju są związane z tragicznymi losami narodu. Brakuje nam natomiast takich punktów, które kojarzyłyby się jednoznacznie pozytywnie.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.