Ciekawe alternatywy dla hotelu

Maciej Piwowski
05.04.2019

Hotel bardzo często jest pierwszym wyborem dla osób planujących wakacje na własną rękę czy wyjazd służbowy. Istnieją jednak dla niego alternatywy – nie tylko tańsze, ale często też bardziej komfortowe czy dogodniejsze pod względem lokalizacji. O czym mowa? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Pensjonat

Pensjonaty bardzo często oferują standard zbliżony do hotelowego. Zwykle są przy tym odrobinę tańsze. Niewątpliwą zaletą pensjonatów jest dobra lokalizacja – bardzo często są położone przy drogach przelotowych oraz blisko największych atrakcji danego miejsca. Oferują miejsca w pokojach jedno- lub kilkuosobowych, z reguły ze śniadaniami.

Kwatery prywatne

Cieszą się ogromną popularnością, głównie z uwagi na cenę. Kwatery prywatne to miejsca noclegowe oferowane w domach właścicieli. W Polsce można przebierać w tego typu ofertach, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych nad morzem czy w górach.

Hostele

Nazwa podobna, ale standard jednak zupełnie inny. Hostele nie są hotelami, ponieważ nie spełniają wymagań ustawowych dla tego typu obiektów. Nie oznacza to jednak, że należy ich unikać. Hostel przede wszystkim gwarantuje o wiele korzystniejszą cenę. Coraz częściej spotyka się też hostele z pokojami jedno- i dwuosobowymi z prywatnymi łazienkami. To dobra opcja dla osób szukających oszczędności oraz lubiących towarzystwo – w hostelach panuje specyficzna, gwarna atmosfera, dlatego trudno je polecić gościom ceniącym sobie święty spokój.

Prywatne mieszkania

Ten sektor dynamicznie się rozwija i już dziś ma spory udział w branży turystycznej. Prywatne mieszkania można wynająć praktycznie na całym świecie, w tym w Polsce, korzystając z pośrednictwa takich serwisów, jak Airbnb. To bardzo dobra propozycja w sytuacji, gdy zależy nam na dużej ilości miejsca i typowo domowych udogodnieniach – w pełni wyposażonej kuchni, oddzielnej sypialni czy miejscu parkingowym.

Apartamenty

Robią furorę zwłaszcza w dużych miastach. Apartamenty to najczęściej kawalerki, które przyciągają bardzo dobrym stosunkiem ceny do komfortu oraz lokalizacji. Wynajmują je osoby, którym zależy na bliskości atrakcji, ale nie chcą przepłacać za elegancki hotel. Apartamenty to również ciekawa propozycja dla firm szukających komfortowego noclegu na krótki okres dla kontrahenta czy pracownika.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.