5 najpiękniejszych i ukrytych plaż świata

Jerzy Biernacki
29.05.2017

Udany urlop kojarzy Ci się z błogim lenistwem na plaży? Przed Tobą sporo do odkrycia! Na całym świecie jest mnóstwo zachwycających plaż, jednak aby dotrzeć na niektóre z nich, naprawdę trzeba się wysilić lub mieć sporo szczęścia. Są albo ukryte przed masową turystyką, albo położone w takich miejscach, że konieczne jest skorzystanie z transportu morskiego. Poznaj 5 najpiękniejszych i ukrytych plaż świata.

  1. Plaża niedaleko Puerto Vallarta – meksykańska wyspa Marieta to istny raj na ziemi, który nie został jeszcze do końca skażony masową turystyką. Dlatego wciąż można tam znaleźć prawdziwe cuda przyrody, w tym wspomnianą, niełatwo dostępną plażę w pobliżu miejscowości Puerto Vallarta. Plaża jest zachwycająca, bardzo tajemnicza, a okalające ją wody kryją przepiękną rafę koralową.
  2. Plaża Navagio – szerzej znana jako Zatoka Wraku. Ta bajecznie piękna plaża znajduje się na greckiej wyspie Zakynthos. Oczywiście nie ma mowy o tym, aby poczuć się tam niczym Robinson Crusoe, bo choć ten skrawek lądu jest dostępny wyłącznie od strony morza, to każdego dnia dobijają do niego setki statków wycieczkowych. Szkoda, ale i tak warto zobaczyć.
  3. Plaża Loch Ard George – Australia to zagłębie fantastycznych plaż, z których wiele jest dzikich i nieodkrytych przez masową turystykę. Loch Ard George to doskonały przykład. Turyści ją omijają, bo mają jeszcze w pamięci zachwycające widoki na słynnych 12 Apostołów (czyli formację skalną) znajdujących się kilkanaście kilometrów wcześniej. Tymczasem ta plaża również potrafi zawrócić w głowie swoją urodą. Jest po prostu przepiękna.
  4. Plaża Nem Chums – jeśli będzie Ci kiedykolwiek dane polecieć do Nowej Zelandii, koniecznie zaplanuj sobie wycieczkę na tę plażę. Co roku znajduje się ona w rankingach najpiękniejszych plaż świata i trudno się temu dziwić – jest absolutnie zachwycająca. Długa, szeroka, idealnie piaszczysta i... trudno dostępna. Prowadzi do niej dość wymagająca droga przez lagunę.
  5. Plaża Honopu – większość osób odwiedzających Hawaje poprzestaje na zwiedzaniu kultowych już plaż, jak chociażby Waikiki. Tymczasem ten wyspiarski amerykański stan oferuje o wiele więcej i warto się postarać, aby odkryć niemal dziewicze skrawki lądu. Przykładem jest właśnie zachwycająca plaża Honopu, która spokojnie mogłaby być planem zdjęciowym dla jakiejś katastroficznej produkcji czy kolejnej części „Piratów z Karaibów”.

Jeśli ten ranking zaostrzył Ci apetyt na podróżowanie, ale brakuje Ci środków na tak dalekie wojaże, nic straconego. Na polskim wybrzeżu także można znaleźć wiele nieodkrytych i pięknych plaż. Byle tylko dopisała pogoda...

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.