5 najlepszych kierunków wakacyjnych dla zimnolubnych!

Jerzy Biernacki
20.02.2017

Gorące plaże Tajlandii Cię nie kręcą? Nie marzy Ci się zwiedzanie Meksyku w 40-stopniowym upale? Ten ranking na pewno przypadnie Ci do gustu! Są takie miejsca na świecie, które nie rozpieszczają wysokimi temperaturami, ale zachwycają fantastycznymi okolicznościami przyrody. Są wręcz stworzone dla podróżników wolących ciepły polar niż skąpe bikini. Oto lista 5 najlepszych kierunków wakacyjnych dla zimnolubnych turystów!

  1. Islandia – wielu uważa ją za idealny kierunek dla osób, których nie stać na wyjazd w Himalaje. Islandia zachwyca widokami, których nie można znaleźć w żadnym innym kraju w Europie (a i na świecie o to ciężko). To kierunek dla osób świadomych tego, gdzie jadą. Nie znajdziesz tutaj pięknych plaż, luksusowych resortów, a z pogodą bywa bardzo różnie. W zamian są naturalne gejzery, białe noce i zorza polarna.
  2. Kanada – ogromnym atutem tego kierunku jest fakt, że Kanada nie wymaga wiz od Polaków, w przeciwieństwie do USA. Od kanadyjskiej strony wodospad Niagara robi zdecydowanie lepsze wrażenie. Kraj jest bardzo czysty, a przyroda zachwyci każdego, kto chce zobaczyć dziewicze gatunki zwierząt i krystalicznie czyste jeziora.
  3. Alaska – aby się tu dostać niestety trzeba mieć amerykańską wizę, ale warto za nią zapłacić. Alaska to jeden z najpiękniejszych zakątków świata. Dziewicza przyroda urzeczywistnia się właśnie w tym miejscu. Można przejechać setki kilometrów i nie spotkać żywej duszy. W dodatku na Alasce pojawiają się jedne z najbardziej okazałych zorz polarnych.
  4. Norwegia – wracamy do Europy, aby zabrać Cię na wycieczkę do jednego z najbogatszych krajów świata. Norwegia sama w sobie jest bajecznie piękna, a szczególnie dotyczy to jej północnych krańców, gdzie regularnie pojawiają się zorze polarne. Można tam też przeżyć białą noc. Kraina trolli spodoba się każdemu, kto lubi surowy klimat i mroźne widoki. To także obowiązkowy kierunek podróży dla fanów serialu „Wikingowie”.
  5. Chile – południowe regiony Chile, czyli Patagonia, są tak piękne, że kto pojedzie tam raz, na pewno zrobi wiele, by kiedyś wrócić. Patagonia to przede wszystkim dzika, endemiczna przyroda, wspaniałe lodowce i bliskość Bieguna Południowego, na który można dostać się statkiem i spełnić jedno ze swoich podróżniczych marzeń. Patagonię najlepiej zwiedzać pieszo w formie trekkingu lub konno.

Osoby, które nie przepadają za gorącym klimatem, mają więc z czego wybierać. Wymienione kraje są piękne, dość łatwo dostępne, ale także... bardzo drogie. Trzeba mieć to na względzie planując swoje wymarzone wakacje.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.