Wakacje samolotem w tym roku będą wyjątkowo problematyczne. Oto powody

Andrzej Winnicki
08.05.2023

Planowanie tegorocznych wakacji, zwłaszcza poza Europą, jest szalenie trudne. Nie chodzi już o tylko o inflację przejadającą nasze oszczędności, ale również o szereg obiektywnych problemów, często uniemożliwiających spełnienie jakiegoś turystycznego marzenia. Szczególnie dotyczy to podróży samolotem. Dlaczego planując je w tym roku należy bardzo uważać? Zebraliśmy najważniejsze argumenty.

Strajki na europejskich lotniskach

Strajki pracowników obsługi paraliżują europejskie lotniska od wielu tygodni. Szczególnie trudna sytuacja jest w Holandii i w Niemczech, a więc w kluczowych krajach dla branży lotniczej, w których często przesiadamy się na loty do Azji czy Afryki.

Cięcie siatek połączeń

Przewoźnicy lotniczy przez pandemię znaleźli się w katastrofalnej sytuacji finansowej. Nie pomagają wspomniane już strajki oraz zauważalny odwrót ludzi od latania. To wymusza na liniach lotniczych podejmowanie trudnych, ale uzasadnionych ekonomicznie decyzji o cięciu siatek połączeń.

Bardzo drogie bilety

Wybierasz się na wakacje samolotem w egzotyczne strony świata? Mamy nadzieję, że Twój budżet to wytrzyma. Polowanie na lotnicze promocje jest w tym roku sportem ekstremalnym i nawet wytrawnym podróżnikom trudno jest znaleźć naprawdę dobre oferty. Przygotuj się więc na to, że lwią część środków przeznaczonych na wyjazd pochłoną koszty zakupu biletów.

Wciąż niepewna sytuacja epidemiologiczna

Choć w Polsce i w większości krajów europejskich powoli zapominamy o koronawirusie, to na świecie sytuacja wcale nie jest tak kolorowa. Przykładem mogą być Chiny, które wciąż stosują twardą politykę zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19. Zanim więc wybierzesz kierunek podróży, to dokładnie sprawdź obowiązujące tam przepisy i ewentualne restrykcje pandemiczne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie