Wenezuela może być hitem zimowej oferty polskich biur podróży

Jerzy Biernacki
15.03.2023

Wielu Polaków miałoby problem z odnalezieniem tego kraju na mapie, ale sporo wskazuje na to, że Wenezuela wkrótce stanie się jedną z ważniejszych destynacji w zimowej ofercie polskich touroperatorów. Coraz więcej biur chce wysyłać swoich klientów do tego południowoamerykańskiego państwa, szczególnie na należące do niego rajskie wyspy. Co przemawia na korzyść Wenezueli i dlaczego prognozujemy, że będzie turystycznym hitem?

Cena czyni cuda

Nie ma co ukrywać: rosnąca popularność tego kierunku jest bezpośrednią pochodną ceny. Wakacje w Wenezueli będą sporo tańsze niż te np. w Dominikanie. Oczywiście miejmy świadomość nieco niższego standardu pobytu (ten kraj dopiero uczy się turystyki), ale przy obecnych cenach można na to przymknąć oko.

Coś nowego

Na wakacje w Wenezueli na pewno mogą się zdecydować osoby, które są ciekawe świata i nie zamykają się na żadne, nawet kontrowersyjne opcje. Jeśli masz już za sobą pobyt na Kubie, Barbadosie, Dominikanie czy Bahamach, to Wenezuela śmiało może się znaleźć na Twojej liście miejsc must see.

Ciekawość

Wenezuela większości z nas kojarzy się z krajem upadłym i tak jest w rzeczywistości. Gigantyczna inflacja spowodowała, że boliwar stał się bezwartościowym papierkiem. Większość Wenezuelczyków żyje w nędzy, a ceny nawet podstawowych produktów są absurdalnie wysokie.

Jak to możliwe, że kraj, który jeszcze 30 lat temu był jednym z najbogatszych w Ameryce Południowej, dziś chyli się ku upadkowi? Wiele osób z pewnością będzie chciało się tego dowiedzieć, a okazją ku temu jest wycieczka do Wenezueli – choć oczywiście wyłącznie w te regiony, które reżim Maduro chce pokazać turystom.

Namiastka raju

Przy całej litanii problemów gnębiących ten kraj, Wenezuela pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych w tej części świata. Wciąż nie jest tak zadeptana przez masową turystykę, jak chociażby Kuba, a oferuje przepiękne, rajskie plaże, lazurowe morze, cudowną przyrodę w dziewiczym stanie oraz zachwycające widoki, szczególnie w swojej wyspiarskiej części.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie