Wakacje w USA? Opcja tylko dla turystów z grubym portfelem

Mariusz Siwko
17.09.2020

Podróż do Stanów Zjednoczonych jest marzeniem niejednej osoby, która uwielbia zagraniczne wojaże i jest ciekawa świata. USA mają wiele do zaoferowania – nieprzypadkowo są najchętniej odwiedzanym krajem na całej planecie i liderem rynku turystycznego. Coś dla siebie znajdą tam fani wielkich aglomeracji, parków narodowych, pięknych plaż i przemierzania pustkowi. Trzeba jednak pamiętać o bardzo ważnej kwestii: wakacje w USA zawsze były i nadal są bardzo drogie. To nie jest dobra propozycja dla osób z chudym portfelem. Co o tym właściwie decyduje? Sprawdź w naszym poradniku.

Kosztowny przelot

Zacznijmy od tego, że turysta, który postanowi odwiedzić Stany Zjednoczone, sięgnie głęboko do portfela jeszcze zanim przekroczy granicę tego kraju. Chodzi oczywiście o wysokie ceny biletów lotniczych. Choć regularnie pojawiają się fajne promocje, to w dużym przybliżeniu trzeba przyjąć, że lot dla dwóch osób z np. Warszawy do Nowego Jorku będzie kosztować przynajmniej 4 tysiące złotych (w obie strony). Jeszcze droższe są loty do południowych stanów USA, szczególnie na zachodnim wybrzeżu.

Ogromne odległości

Podróż do Stanów Zjednoczonych jest spełnieniem marzeń, dlatego nie ma sensu ograniczać się tylko do zwiedzania na przykład Nowego Jorku. Warto natomiast zaplanować sobie odwiedzenie co najmniej kilku stanów – a to niestety będzie słono kosztować. Podstawą komunikacji w USA jest transport lotniczy, co wynika z rozmiarów kraju. Należy się więc przygotować na to, że same przeloty wewnątrzkrajowe pochłoną lwią część wakacyjnego budżetu.

Drogi dolar

Oczywiście jest to uzależnione od aktualnego kursu amerykańskiej waluty, jednak w zdecydowanej większości okresów relacja USD do PLN nie jest korzystna dla polskich turystów. Planując wakacje w Stanach Zjednoczonych zawsze trzeba mieć na uwadze aktualny oraz prawdopodobny kurs dolara. Zapobiegliwi, którzy szykują się do podróży z dużym wyprzedzeniem, mogą korzystać z okresowych spadków notowań i kumulować walutę po korzystnej cenie.

Wysokie ceny usług turystycznych

Jak już wspomnieliśmy, Stany Zjednoczone są najpopularniejszym kierunkiem turystycznym na świecie. Nie dziwi zatem, że tamtejsi usługodawcy skrzętnie ten fakt wykorzystują, windując swoje ceny. Szczególnie drogie są usługi hotelowe, zwłaszcza w dużych miastach, tłumnie odwiedzanych przez turystów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.