Wakacje w Portugalii: sprawdź minusy, zanim pojedziesz

Mateusz Rąbalski
08.07.2020

Portugalia niewątpliwie jest jednym z najpiękniejszych krajów Europy. Pomimo znacznej odległości na spędzenie wakacji w tym państwie decyduje się coraz więcej Polaków. Duża w tym zasługa youtuberów, którzy masowo odwiedzają Portugalię zimą i relacjonują stamtąd swój pobyt, zachwycając się pogodą i fantastycznymi widokami. Portugalia jednak, jak każdy inny kraj, ma swoje minusy, o których warto wiedzieć przed obraniem tego kierunku. Te najważniejsze wymieniamy w naszym poradniku.

Zimny ocean

Jeśli kochasz kąpiele w morzu, to w Portugalii niestety może być z tym mały kłopot. Nie każdy wie, że wody oceanu Atlantyckiego są bardzo zimne, nawet w środku lata. Możesz zapomnieć o temperaturze na poziomie 25-26 stopni Celsjusza. Nieprzypadkowo nawet na filmach z Portugalii widać wyraźnie, że mało kto korzysta z kąpieli poza basenami. Weź to koniecznie pod uwagę, zwłaszcza w sytuacji, gdy planujesz wakacje z dziećmi.

Wiatr!

Portugalia jest niesamowicie wietrznym krajem – oczywiście mówimy tutaj o części wybrzeżnej. Siedząc na plaży możesz więc mieć problem z tym, aby długo na niej wytrzymać. Wiatr momentami urywa głowę, co nie jest ani komfortowe, ani bezpieczne dla osób kąpiących się w oceanie pomimo niskiej temperatury wody. Pamiętaj również, aby zabrać ze sobą ciepłe ubrania, bo ten porywisty wiatr sprawia, że nawet w upale może zrobić się naprawdę chłodno.

Hotele przy plaży to rzadkość

Dla jednych to atut, dla innych poważna wada. W Portugalii rzeczywiście trudno jest znaleźć hotel położony tuż przy plaży. Wynika to z charakterystycznego ukształtowania tamtejszego wybrzeża (wszechobecne klify). Jeśli więc planujesz pobyt w hotelu, a nie znosisz pokonywać długich dystansów z pokoju na plażę, to weź ten argument pod uwagę – możesz się srodze rozczarować.

Długa, męcząca i kosztowna podróż

To ważny argument dla osób, które planują wyjazd do Portugalii własnym samochodem. Jedno jest pewne: niezależnie od klasy pojazdu ta podróż będzie bardzo męcząca. W końcu do pokonania jest około 3 tysięcy kilometrów. Do tego trzeba wspomnieć o wysokich kosztach, zwłaszcza planując korzystanie z autostrad.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.