Trekking w Himalajach: dlaczego warto?

Andrzej Winnicki
17.03.2021

Himalaje są najwyższym pasmem górskim na świecie, owianym legendą i złą sławą – głównie za sprawą tragicznych wypadków z udziałem również polskich himalaistów. Każdy fan trekkingu prędzej czy później zamarzy jednak o zobaczeniu tych gór z bliska, co dziś nie stanowi wielkiego problemu (dzięki połączeniom lotniczym). Dlaczego warto spełnić swoje marzenie i wybrać się na trekking w Himalaje? Sprawdź te argumenty.

Nieopisany zachwyt potęgą Himalajów

Trudno jest nawet wyrazić to, co czuje człowiek widząc przed sobą monumentalne pasmo Himalajów. Każdy, kto kocha góry powinien mieć możliwość nacieszenia oczu tym widokiem, co podczas trekkingu, nawet krótkiego, jest gwarantowane. Uwierz, że obraz w telewizji nawet w połowie nie oddaje potęgi himalajskich szczytów.

Opcja dla prawie każdego

Może Ci się wydawać, że trekking w Himalajach nie jest dla Ciebie, bo masz średnią kondycję i doświadczenie zdobyte jedynie w Tatrach. Nic bardziej mylnego. O ile nie masz problemów sercowych, to spokojnie znajdziesz dla siebie taką trasę, która nie jest specjalnie wymagająca, a pozwoli Ci poczuć przedsmak tego, z czym mierzą się prawdziwi himalaiści.

Liczne oferty wycieczek z przewodnikami

Trekking w Himalajach najlepiej jest odbyć pod opieką doświadczonego przewodnika – choćby wynajętego na miejscu. W samym Katmandu na każdym kroku znajdziesz biura turystyczne, które dopasowują wycieczki pod kątem możliwości fizycznych swoich klientów. Nie ma z tym najmniejszego problemu i nie musisz mieć nawet super profesjonalnego sprzętu.

Przygoda życia

To najważniejszy argument przemawiający za tym, aby zafundować sobie trekking w Himalajach. Niewiele jest rzeczy, które mogłyby się z tym równać pod względem poczucia spełniania swoich marzeń. Jest to przeżycie, które zapamiętasz do samego końca, w odróżnieniu od nudnych pobytów w hotelach all inclusive gdzieś na południu Europy czy w północnej Afryce.

Poczuj się, jak Kukuczka, Wielicki i inni wielcy himalaiści

Jeśli czytałeś książki o Himalajach i słynnych wyprawach ich zdobywców, to pewnie wielokrotnie marzyłeś, aby znaleźć się na ich miejscu. Trekking daje Ci taką możliwość, oczywiście w dużo mniejszej skali.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.