Puerto del Carmen – turystyczne centrum Wysp Kanaryjskich

Marek Szydełko
11.11.2015

Lanzarote jest wyspą wchodzącą w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich, leżącą na wodach Oceanu Atlantyckiego. Ze względu na bogactwo formacji wulkanicznych Lanzarote jest nazywana Wyspą Wulkanów lub Wyspą Czerwonych Wzgórz. Jedną z głównych miejscowości na Lanzarote jest Puerto del Carmen, mogąca poszczycić się mianem turystycznego centrum Wysp Kanaryjskich.

Moc atrakcji w Puerto del Carmen

Puerto del Carmen to cieszący się ogromną popularnością w Polsce i na świecie kurort, usytuowany na południowo-wschodnim wybrzeżu Lanzarote. Puerto del Carmen tętni życiem niemal przez całą dobę, w ciągu dnia kusząc cudownymi plażami i znakomitymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, natomiast po zmroku prezentując swoje nocne oblicze, pełne rozrywek i świetnej zabawy

Urlop w Puerto del Carmen to wspaniała propozycja dla amatorów aktywnego wypoczynku, a przede wszystkim pasjonatów windsurfingu czy nurkowania oraz miłośników wycieczek pieszych i rowerowych. Ciekawym urozmaiceniem pobytu, między innymi dla rodzin z dziećmi, mogą być także rejsy po wodach oblewających kurort, które odbywają się nie tylko na statkach wycieczkowych, ale również na łodziach podwodnych lub ze szklanym dnem.

Okolice Puerto del Carmen

Podczas wakacji w Puerto del Carmen warto też zarezerwować trochę czasu na poznanie okolic tej fantastycznej miejscowości. W pobliżu kurortu znajduje się Park Narodowy Timanfaya, nad którym góruje najwyższy w regionie wulkan. Wśród największych atrakcji przyrodniczych na Lanzarote, w niewielkiej odległości od Puerto del Carmen, wyróżnia się także Jardin de Cactus, czyli ogród, w którym rośnie ponad 1400 gatunków kaktusów.

Lanzarote słynie również z imponujących formacji wulkanicznych. Ogromne zainteresowanie wśród turystów wzbudza między innymi krater wulkaniczny El Golfo z jeziorem Charco de los Cilcos, system jaskiń Cueva de los Verdes powstałych na skutek wybuchu wulkanu oraz Jameos del Agua, czyli fragment łańcucha korytarzy uformowanych przez lawę.

Plaże w Puerto del Carmen

Po intensywnie spędzonym dniu pełnym wrażeń, nadejdzie czas na zasłużony relaks w promieniach słońca. W porównaniu do większości kurortów na Wyspach Kanaryjskich, Puerto del Carmen może poszczycić się cudownymi, piaszczystymi plażami. Największymi, a zarazem najchętniej odwiedzanymi są Playa de los Pocillos oraz Playa Grande, ale w miejscowości nie brakuje także mniejszych, kameralnych kąpielisk.

Rajskie wakacje na egzotycznej wyspie są marzeniem wielu rodzimych turystów, a wycieczki na Wyspy Kanaryjskie, dostępne m.in. na fly.pl, z pewnością spełnią ich oczekiwania. Co więcej, już po chwili spędzonej w tym miejscu, każdy z pełną odpowiedzialnością będzie mógł pokusić się o stwierdzenie, że Puerto del Carmen w pełni zasługuje na miano turystycznego centrum Wysp Kanaryjskich.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie