Przekonaj się, dlaczego warto pojechać na wakacje do Kanady!

Marek Szydełko
30.11.2017

Jest drugim największym krajem świata (o czym nie każdy wie), a jednak nadal nie ma statusu turystycznej potęgi. Kanada funkcjonuje nieco w cieniu sąsiednich Stanów Zjednoczonych. Nie ma tutaj bajecznych plaż i idealnej pogody przez cały rok, ale jest za to coś, o co trudno w wielu miejscach na naszej planecie: dziewicza, absolutnie zachwycająca przyroda dostępna na wyciągnięcie ręki. Jeśli więc szukasz pretekstu, by w końcu pojechać na wakacje do Kanady, przygotowaliśmy dla Ciebie całkiem sensowny zestaw.

Najpiękniejsze zorze polarne

Napawanie się tym niezwykłym zjawiskiem jest wspaniałym przeżyciem. Zorza polarna to jedno z najpiękniejszych dzieł natury, a najlepiej obserwuje się ją na kanadyjskim półwyspie Jukon. To właśnie tutaj zorza zdarza się regularnie i jeśli chcesz mieć pewność, że ją zobaczysz, to Kanada daje Ci na to najbardziej wiarygodną gwarancję.

Wodospad Niagara

Nie wszyscy wiedzą, że ten zachwycający wodospad swoje piękniejsze oblicze odkrywa po stronie kanadyjskiej. Mimo to wiele osób uparcie jedzie na stronę amerykańską i przebija się przez tłum turystów. Szkoda na to czasu! Kanadyjska część wodospadu Niagara robi piorunujące wrażenie i bez wątpienia jest jednym z najważniejszych powodów, by odwiedzić ten kraj.

Dzika przyroda

Kanada jest jednym z najczystszych krajów świata. Powietrze ma tutaj znakomitą jakość, a o smogu okresowo słyszą tylko mieszkańcy największych metropolii. Trudno się temu dziwić, skoro główną część kraju pokrywają lasy, góry, jeziora i rzeki z krystalicznie czystą wodą. Kanada to naprawdę raj dla osób, które uwielbiają mieć kontakt z dziewiczą przyrodą, chcą obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku, oderwać się od technologii i „zresetować” głowę. Można spędzić tygodnie na penetrowaniu kanadyjskich parków narodowych, docierając aż na daleką Północ.

Wyjazd nie zrujnuje Twojego budżetu

Kanada nie jest tanim krajem, ale na tle USA wypada naprawdę korzystnie. Polscy turyści oszczędzą sporo pieniędzy jeszcze przed wejściem do samolotu, ponieważ kanadyjski rząd nie wymaga od nas wiz. Poza tym regularnie pojawiają się atrakcyjne promocje na bilety lotnicze z Polski do Kanady – bez problemu można polecieć z Warszawy do Toronto za 1800-1900 złotych w dwie strony.

Kanada ma jeszcze jednego asa w rękawie, a są nim Kanadyjczycy. To bardzo otwarci ludzie, którzy należą do najbardziej tolerancyjnych narodów świata. Nikt nie będzie się z Ciebie śmiać, jeśli nie znasz dobrze angielskiego czy francuskiego (Kanada jest krajem dwujęzycznym). Zawsze możesz liczyć na pomoc. Kanadyjczycy w zamian oczekują tylko jednego: szacunku dla ich unikalnej przyrody, czyli nieśmiecenia i stosowania się do restrykcyjnych zasad obowiązujących w parkach narodowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie