Planujesz wycieczkę do USA? Mamy świetną informację!

Jerzy Biernacki
10.05.2023

USA to jeden z ostatnich krajów na świecie, który utrzymuje pewne restrykcje wjazdowe w związku z pandemią COVID-19. To się już wkrótce zmieni. Dokładnie 11 maja rząd federalny, decyzją prezydenta, zniesie ograniczenia dla podróżnych z zagranicy. To super informacja dla osób, które planują zwiedzić Nowy Jork, odpocząć na Florydzie czy zobaczyć Wielki Kanion.

Co się zmieni?

11 maja przestanie obowiązywać nakaz przedstawiania dowodu przejścia pełnego cyklu szczepień przeciwko COVID-19. Oznacza to, że do Stanów Zjednoczonych będą mogły wjechać również osoby niezaszczepione. Wcześniej ten przywilej dotyczył wyłącznie obywateli USA.

USA wprowadziły ograniczenia wjazdowe jako jeden z pierwszych krajów – miało to miejsce dokładnie 3 marca 2020 roku. Turystyczna normalność wraca więc po ponad 3 latach.

Przypomnijmy, że polscy obywatele nie muszą już występować o wizy wjazdowe przed planowaną podróżą do USA. Zniesienie restrykcji pandemicznych jest więc kolejnym dobrym powodem, aby wreszcie zrealizować marzenie o odwiedzeniu Stanów Zjednoczonych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie