Na co trzeba się przygotować podczas zwiedzania Kanady?

Piotr Kowalczyk
25.08.2023

Kanada budzi coraz większe zainteresowanie wśród podróżujących Polaków. Ten kraj może zachwycić przede wszystkim osoby preferujące bliskość natury, która w Kanadzie rzeczywiście robi olbrzymie wrażenie. Planując zwiedzanie Kanady warto się przygotować na kilka specyficznych kwestii związanych z tym krajem, które przybliżamy w naszym poradniku.

Sam angielski może nie wystarczyć!

Pamiętajmy, że Kanada jest krajem dwujęzycznym (nie licząc lokalnych dialektów) i są regiony – przede wszystkim Quebec – gdzie dominuje język francuski. Znając angielski oczywiście można się bez przeszkód poruszać po Kanadzie i zawsze z kimś się dogadasz, natomiast jeszcze lepiej będzie znać choć podstawy francuskiego.

Ogromne odległości

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkim krajem jest Kanada. To olbrzymi obszar, którego nie da się zwiedzić, nawet pobieżnie, podczas jednego dwutygodniowego wyjazdu. Jeśli chcesz naprawdę poznać Kanadę, to najsensowniej będzie skupić się na danym regionie i kilkakrotnie odwiedzić ten piękny kraj.

Wysokie ceny

Kanada to jeden z najdroższych kierunków turystycznych na świecie. Paradoksalnie taniej nie jest na najmniej zaludnionych obszarach, gdzie płaci się marżę od trudnej dostępności niektórych produktów. Z nóg mogą zwalić przede wszystkim ceny noclegów – nie zdziw się, gdy nie znajdziesz żadnego, nawet podrzędnego pokoju w cenie poniżej 200 dolarów za noc.

Duże różnice temperatur

Wybierając się do Kanady nie można poprzestać tylko na spakowaniu letnich czy zimowych ubrań. Ten kraj jest na tyle rozległy, że podróżując po nim można się zetknąć i z upałami, i z temperaturami w okolicy zera. Stąd pamiętaj o rozsądnym zaplanowaniu bagażu – ceny ubrań na miejscu są niestety bardzo wysokie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie