Lubisz latać samolotem? Oto najdłuższe rejsowe trasy na świecie

Maciej Piwowski
30.01.2023

Samolot to zdecydowanie najszybszy i najwygodniejszy środek transportu. W przypadku chęci odwiedzenia odległych zakątków świata trudno znaleźć dla niego jakąkolwiek sensowną alternatywę. Fani latania na pewno są zainteresowani „zaliczeniem” jak najdłuższej trasy w powietrzu. Jest tutaj w czym wybierać, a konkretne propozycje znajdziesz w naszym poradniku.

Nawet kilkanaście godzin w samolocie!

Choć wiele osób nie wyobraża sobie zamknięcia w samolocie na więcej niż 5-6 godzin, to prawdziwi miłośnicy dalekich podróży nie mają z tym większego problemu. Właśnie takie osoby powinny mocno rozważyć zakup biletów na trasy, które łączą najbardziej oddalone od siebie miejsca na świecie.

Listę najdłuższych tras lotniczych, realizowanych przez pasażerskie linie, tworzą:

  1. Singapur – Nowy Jork – tę trasę obsługują luksusowe linie Singapore Airlines. Podróż zajmuje blisko 19 godzin!
  2. Singapur – Newark – druga trasa z Azji do Nowego Jorku, ale na inne lotnisko. Znów odbędziemy ją na pokładzie samolotu Singapore Airlines, a w powietrzu spędzimy aż 18 godzin i 25 minut.
  3. Perth – Londyn – trasa z Australii do Wielkiej Brytanii jest obsługiwana przez linie lotnicze Qantas. Cała podróż zajmuje 17 godzin i 15 minut.
  4. Singapur – Los Angeles – jeśli ktoś ma ochotę wybrać się na zachodnie wybrzeże USA, a akurat jest w Singapurze, to może zafundować sobie lot Singapore Airlines. Podróż trwa blisko 16 godzin.
  5. Sydney – Dallas – ponownie gościmy na pokładzie samolotu linii Qantas, aby odbyć podróż zajmującą około 15 godzin. Piąte miejsce ta trasa dzieli z połączeniem między Manilą a Nowym Jorkiem realizowanym przez Philippine Airlines.

Oczywiście na powyższej liście co jakiś czas będą następować przetasowania, ponieważ przewoźnicy regularnie uruchamiają nowe spektakularne trasy – czekamy m.in. na uruchomienie połączenia z Melbourne do Dallas czy z Auckland w Nowej Zelandii do Nowego Jorku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie