Kraje, po których możesz podróżować bezpiecznie na własną rękę

Jerzy Biernacki
27.04.2021

Samotne podróże są bardzo ekscytujące, często pozwalają zwiedzić znacznie więcej niż z biurem, a przy tym okazują się być tańszą opcją. Nic dziwnego, że z roku na rok przybywa osób, które decydują się ruszyć w podróż życia na własną rękę. Tutaj jednak radzimy, aby uważnie wybierać kraje i stawiać na takie, które są względnie bezpieczne dla indywidualnych turystów. Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Tajlandia

Trudno znaleźć drugi tak przyjazny indywidualnym turystom kraj. Zwłaszcza, że Tajlandia jest również niezwykle atrakcyjnym kierunkiem podróży. Znajdziemy tam wszystko, co jest potrzebne do spędzenia świetnych wakacji: pyszne jedzenie, fajną pogodę, przepiękne plaże i ciepłe morze. Jeśli ma to być Twoja pierwsza samotna podróż poza Europę, to poważnie rozważ właśnie Tajlandię.

Indonezja

Indonezja nie jest może tak łatwym krajem do zwiedzania, jak Tajlandia, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo to wypada równie dobrze. Co prawda wszyscy mamy w pamięci zamachy na wyspie Bali, ale to było lata temu – rząd Indonezji wypowiedział wówczas bezwzględną wojnę terrorystom, co przyniosło efekty. Indonezja jest bajecznie piękna i na pewno nie da się jej zwiedzić podczas jednego wyjazdu.

Australia

Jeśli lubisz porządek, cywilizację, a przy tym marzy Ci się zobaczyć kangury czy misie koala w ich naturalnym środowisku, to proponujemy Australię. Jest to niestety drogi kierunek podróży, głównie z uwagi na kosztowne bilety lotnicze, ale jeśli budżet nie stanowi wielkiego problemu, to Australia powinna się znaleźć na Twojej liście must see.

Nowa Zelandia

Wręcz idealny kierunek dla podróżujących na własną rękę. Nieprzypadkowo Nowa Zelandia jest określana mianem raju dla backpackerów. Jedyny minus stanowi tutaj odległość od Polski – podróż do Nowej Zelandii zajmie kilka dni i będzie bardzo kosztowna. Jeśli natomiast chodzi o bezpieczeństwo, to nie ma się do czego przyczepić.

Iran

Ta propozycja może być dla Ciebie bardzo zaskakująca. W końcu Iran ma łatkę kraju, w którym na każdym kroku można się natknąć na terrorystę i za byle jakie przewinienie stracić głowę (dosłownie). To jednak wyłącznie krzywdzący mit. Iran jest spragniony turystów. To kraj bardzo bezpieczny, w którym praktycznie nie ma przestępczości pospolitej. Warunek jest jeden: nie możesz być samotnie podróżującą kobietą, ponieważ panie niestety nie mają w tym kraju łatwego życia i tyczy się to także turystek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.