Komu można polecić wyjazd do Kambodży?

Mariusz Siwko
08.04.2021

Kambodża wciąż kojarzy się nam głównie z czasami terroru Czerwonych Khmerów, którzy doprowadzili ten azjatycki kraj do ruiny i dopuścili się rzezi na swoich rodakach. Kraj jednak powoli dźwiga się z tego odium i dziś powoli staje na nogi również dzięki turystyce. To dobry moment na odwiedzenie Kambodży, ale nie dla każdego. Sprawdź, komu można w ciemno polecić wyjazd do tego kraju.

Backpackerom

Lubisz zwiedzać świat z plecakiem? W takim razie już szukaj biletów lotniczych do Kambodży. To obecnie jedna ze światowych stolic backpackingu, gdzie turyści z mniej wypchanym portfelem są mile widziani.

W Kambodży znajdziesz mnóstwo bardzo tanich guesthouse’ów, a i nie powinno być problemu z rozbiciem namiotu w pobliżu plaży, o ile wcześniej zamówisz coś w lokalnym barze. No i ważna informacja dla backpackerów: Kambodża wciąż jest relatywnie tanim krajem, nawet w porównaniu z Tajlandią.

Szukającym dziewiczej przyrody

Kambodża może się pochwalić jednymi z najlepiej zachowanych terenów przyrodniczych na świecie. To efekt tego, że kraj przez lata był wyizolowany i nie przyjmował żadnych zagranicznych turystów. Jeśli więc marzy Ci się przedzieranie przez niewykarczowaną i nieuregulowaną przez człowieka dżunglę, to wiesz już, gdzie spędzisz najbliższe wakacje.

Zniesmaczonym Tajlandią

Byłeś w Tajlandii i po kilku dniach miałeś już dość tego kraju? W takim razie nie zrażaj się do Azji Południowo-Wschodniej, ponieważ w Kambodży czeka Cię coś zupełnie innego. Ten kraj nie jest jeszcze zalany masową turystyką, a przybysz z zagranicy nie jest traktowany na każdym kroku, jak chodzący bankomat. Spokojnie da się znaleźć miejsca, do których turyści jeszcze nie dotarli, ale to się pewnie dość szybko zmieni.

Fanom przepięknych plaż

Kambodża pod względem plaż naprawdę może rzucić wyzwanie sąsiedniej Tajlandii. Są one jak z obrazka, z białym i miękkim piaskiem. Blisko brzegu można uprawiać snorkeling i podglądać piękną podwodną florę i faunę. W kambodżańskich plażach zakochasz się od pierwszego wejrzenia i trudno będzie Ci przekonać się do tych nad Bałtykiem czy nawet na południu Europy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.