Kochasz seriale i podróże? Te miejsca na świecie muszą się znaleźć na Twojej liście must see!

Krzysztof Jagielski
19.12.2023

Turystyka serialowa to nowy i coraz ważniejszy trend. Mnóstwo osób przy wyborze docelowego miejsca podróży kieruje się tym, czy kręcono w nim jakiś znanym im serial. Jest to bardzo ciekawe kryterium, które w dodatku pozwala zwiedzić naprawdę piękne i stosunkowo łatwo dostępne zakątki globu. Kilka propozycji znajdziesz w naszym artykule.

Dubrownik

Jedno z najpiękniejszych europejskich miast było areną zdjęć do wielu scen słynnego serialu „Gra o Tron”. Dubrownik stanowił scenerię Królewskiej Przystani, a więc kluczowej lokacji dla wydarzeń przedstawionych w tym wybitnym serialu.

Albuquerque

Amerykańskie miasto w stanie Nowy Meksyk jest doskonale znane fanom prawdopodobnie najlepszego serialu w historii, czyli „Breaking Bad”. To w tym mieście narodziło się imperium narkotykowe stworzone przez niepozornego nauczyciela chemii. Jeśli uwielbiasz ten serial, to Albuquerque powinno znaleźć się na Twojej liście miejsc do zobaczenia.

Nowy Jork

W tym mieście kręcono mnóstwo fantastycznych seriali, by wspomnieć tylko o „Seksie w Wielkim Mieście” czy „Przyjaciołach”. W Nowym Jorku na każdym kroku można się natknąć na znane lokacje, które kojarzą się nie tylko z serialami, ale tez filmami czy programami telewizyjnymi.

Belfast

Stolica Irlandii Północnej to przede wszystkim lokacja wielu scen z wspomnianej już „Gry o Tron”. W serialu pojawiła się również Dark Hedges, czyli słynna aleja drzew znajdująca się w Belfaście.

Los Angeles

Tutaj mamy do czynienia z podobnym casusem, jak w przypadku Nowego Jorku. Los Angeles to tło wydarzeń przedstawianych w wielu znakomitych serialach i filmach. W końcu to właśnie Hollywood uważa się za współczesną kolebkę kina.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie