Jak AI może pomóc w planowaniu podróży po świecie?

Krzysztof Jagielski
29.06.2023

Jedni są nią zaniepokojeni, inni zachwyceni. Pewne jest, że sztuczna inteligencja będzie coraz mocniej ingerować w nasze życie. Warto więc korzystać z niej w sposób świadomy i tym samym ułatwiać sobie załatwianie wielu spraw – na przykład planowanie wymarzonej podróży po świecie. Jak może w tym pomóc AI? Oto kilka przykładów.

Szukanie tanich biletów

Sztuczna inteligencja zrobi to szybciej i dokładniej, ponieważ może w ciągu chwili przeczesać systemy rezerwacyjne największych przewoźników, wyszukując dla Ciebie bilety w najlepszej cenie. Na podobnej zasadzie działają przecież tzw. porównywarki cen biletów lotniczych.

Wyszukiwanie lokalnych połączeń komunikacją zbiorową

Wiele osób podróżując po świecie chce korzystać z komunikacji zbiorowej, na przykład lokalnych pociągów czy połączeń autobusowych, co jest po prostu najtańsze. AI może wyszukać dla Ciebie odpowiednie połączenia, a nawet wskazać Ci miejsce zakupu i ceny biletów.

Wyszukiwanie okazji hotelowych

Warto sięgnąć po narzędzia AI, które w mgnieniu oka znajdą dla Ciebie najkorzystniejszy nocleg, a nawet wiele noclegów w różnych miejscach, pomagając również w rezerwacji. W dobie olbrzymiej oferty hotelowej i równie dużych różnic cenowych, taka funkcjonalność sztucznej inteligencji będzie ogromnym wsparciem dla podróżników.

Ułożenie planu zwiedzania

Nie masz czasu na czytanie przewodników? Zdaj się na sztuczną inteligencję, która ułoży dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania danego kraju, uwzględniając największe atrakcje turystyczne oraz Twoje preferencje. Przekaże Ci również podstawową wiedzę na temat odwiedzanego kraju, co jest bardzo wygodne, szczególnie z punktu widzenia zapracowanych osób, które wskakują do samolotu dosłownie zaraz po odejściu od biurka.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie