Ile kosztuje zwiedzanie Machu Picchu?

Mariusz Siwko
22.05.2023

Machu Picchu, najlepiej zachowane miasto Inków, umieszczone na liście siedmiu nowych cudów świata, to jeden z najważniejszych celów masowej turystyki. Oczywiście już samo dotarcie do Peru jest sporym wysiłkiem (również finansowym), stąd nie jest to propozycja dla każdego. Jeśli jednak chcesz spełnić swoje marzenie i zobaczyć tę zachwycającą atrakcję, to na dobry początek dowiedz się, ile kosztuje zwiedzanie machu Picchu.

Wcale nie jest drogo

Do Machu Picchu można się dostać ze zorganizowaną wycieczką lub wykupić gotowy pakiet w jednym z lokalnych biur podróży. Tańszą opcją jest zwiedzenie atrakcji na własną rękę. Tutaj jednak trzeba pamiętać o biletach wstępu do miasta Inków.

Podstawowy bilet, uprawniający do zwiedzenia tylko części Machu Picchu, kosztuje obecnie 152 sole, co w przeliczeniu daje około 170 złotych. Droższy wariant, gdzie mamy możliwość zobaczenia całego cudu starożytności, to koszt 200 soli, czyli około 220 złotych.

Czy warto tyle zapłacić? Będąc już w Peru grzechem byłoby nie zobaczyć najważniejszej atrakcji turystycznej tego kraju. Machu Picchu to bardzo dobrze zachowany pomnik historii. Z drugiej jednak strony trzeba się liczyć z niskim komfortem zwiedzania – oczywiście przez ogromne kolejki. Dość napisać, że średnio w ciągu jednego dnia miasto Inków odwiedza około 2,5 tysiąca turystów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie