Idealny kierunek na pierwszą azjatycką podróż!

Krzysztof Jagielski
21.12.2017

Od dawna marzy Ci się samodzielna wyprawa do Azji? To świetny pomysł, bo ten kontynent jest mieszanką egzotyki, nowoczesności i tajemniczości, która tak przyciąga turystów z całego świata. Azja to jednak ogromny obszar, dlatego trudno byłoby ją zwiedzić podczas jednego wyjazdu. Emocje trzeba więc sobie dawkować i wybrać się tam przynajmniej kilka razy. Co na początek? My zdecydowanie polecamy Malezję, a w tym poradniku udowadniamy, dlaczego w swoją pierwszą azjatycką podróż warto się wybrać właśnie tam.

Niedrogi dolot

Podróż do Azji generuje spory koszt, który zawiera się przede wszystkim w cenie biletu lotniczego. Pod tym względem Malezja nie jest jeszcze taka zła, ponieważ spokojnie można upolować bilety w cenie 1700-1800 złotych w dwie strony z Warszawy do Kuala Lumpur (jeszcze taniej będzie z Budapesztu i czasami z Berlina).

Świetnie zorganizowana komunikacja na miejscu

Malezja to kraj częściowo wyspiarski, dlatego chcąc go zwiedzić musisz się liczyć z koniecznością korzystania z oferty przewoźników lotniczych. Na szczęście sieć połączeń jest doskonale zorganizowana. Narodowy przewoźnik, czyli Air Asia, to największa linia lotnicza w całej Azji, która dociera praktycznie wszędzie, w tym na egzotyczne Borneo. Bilety są bardzo tanie, dlatego nie ma sensu bawić się w przeprawy promowe czy autobusy.

Pomieszanie wielu kultur

W Malezji żyją trzy główne grupy etniczne: Malajowie, Hindusi i Chińczycy. To oznacza ciągłe mieszanie się wielkich kultur i religii, co dodaje temu krajowi niebywałego wręcz kolorytu. W samym Kuala Lumpur na jednej ulicy możesz się natknąć na świątynie wyznawców różnych religii, które – co bardzo ważne w dzisiejszych czasach – żyją ze sobą w zgodzie.

Kuchnia!

Kuchnia malajska nie każdemu przypadnie do gustu, ale Malezja jest jednocześnie krajem, w którym można zapoznać się z kuchniami całej Azji. Bryluje w tym oczywiście Kuala Lumpur. Podczas krótkiego spaceru może zjeść dania malajskie, hinduskie, chińskie, japońskie, wietnamskie, tajskie czy indonezyjskie. Uczta dla smakoszy!

Dobrze zorganizowany kraj

Malezja to jeden z azjatyckich tygrysów i bardzo dobrze rozwinięty kraj. Podróżowanie po nim jest bezpieczne i komfortowe. W dużych miastach bez problemu dogadasz się po angielsku. Kuala Lumpur to zachwycająca metropolia, jednak wystarczy pojechać kilkaset kilometrów na południe lub wybrać się na Borneo, by doświadczyć dziczy i totalnej egzotyki.

Zachwycające plaże

Brylują w tym oczywiście słynne wyspy Perhetnian, które przypominają biblijny raj i są tak piękne, że można się w nich zakochać od pierwszego wejrzenia. Większość zagranicznych turystów za cel wypoczynku obiera natomiast wyspę Langkawi, która jest dość zatłoczona, choć także przepiękna.

Malezja to naprawdę idealny kierunek na pierwszą azjatycką podróż. Pojedź, a na pewno nie będziesz żałować!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie