Hurghada – najsłynniejszy kurort nad Morzem Czerwonym

Andrzej Winnicki
05.11.2015

Patrząc na współczesną Hurghadę trudno uwierzyć, że swą turystyczną karierę rozpoczęła dopiero w latach 80. XX wieku. To wspaniałe turystyczne miasto jest nie tylko jednym najważniejszych ośrodków na terenie Egiptu, ale i na całym wybrzeżu Morza Czerwonego. Na czym polega jej urok?

Beztroski wypoczynek dla całej rodziny

Dla tych, którzy chcą spędzić rodzinne wakacje, wczasy w Hurghadzie są doskonałym rozwiązaniem. Dlaczego? Bo dzięki takim biurom, jak BeeFree można się tu dostać bez problemów, a bardzo dobre zagospodarowanie turystyczne sprawia, że na przyjezdnych czeka wiele udogodnień oraz atrakcji. Jak można spędzić wczasy w najsłynniejszym kurorcie nad Morzem Czerwonym? Możliwości jest sporo.

Hurghada: modny kurort pełen kontrastów

Choć dla większości turystów współczesna Hurghada to nowoczesny ośrodek turystyczny zabudowany komfortowymi hotelami, to miasto może zaskoczyć swymi kontrastami. Wystarczy opuścić teren dzielny hotelowej i wybrać się na spacer po historycznej części miasta, by poczuć jego niezwykłą atmosferę. Nie brak tu budowli o tradycyjnym, arabskim charakterze, czy też straganów i targowisk – typowych dla historycznych miast w tej części Afryki.

Morskie atrakcje

Najważniejsze atrakcje Hurghady wiążą się jednak z morzem. Piękne plaże nad Morzem Czerwonym sprawiły, że od wielu lat ta miejscowość jest doskonale znana turystom z całego świata. Dla nich wczasy w Hurghadzie to szansa na beztroski wypoczynek na plaży oraz możliwość uprawiania sportów wodnych. Podobnie jak w wielu innych miejscowościach leżących nad Morzem Czerwonym, tak i tu najpopularniejszą z nich jest nurkowanie. Pobliskie rafy koralowe zadziwiają niezwykłymi formami oraz ogromną ilością egzotycznych ryb. Inną ciekawą formą spędzania czasu w tym miejscu są wycieczkowe rejsy katamaranami. Ich głównym celem jest pobliska Wyspa Gifun – miejsce wyjątkowo malownicze z bujną i bogatą roślinnością. Turyści, którzy wolą pozostać na lądzie, a jednocześnie poznać bogactwo miejscowej fauny i flory, mogą z kolei wybrać się do tutejszego akwarium.

Kierunek: pustynia

Kontrasty, tak charakterystyczne dla samego miasta, są też doskonale widoczne w jego najbliższej okolicy. Z jednej strony kuszą wspaniałe wybrzeża Morza Czerwonego, z drugiej przyciąga tajemnicza pustynia. Jazda na wielbłądach oraz wizyta w beduińskich wioskach to miłe urozmaicenie pobytu w tym miejscu i szansa na poznanie wyjątkowego oblicza Egiptu.

 
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie