Dominikana wczesną wiosną? Sprawdź, dlaczego warto

Krzysztof Jagielski
27.04.2023

Dominikana, kraj położony na wyspie Haiti, to jedna z najatrakcyjniejszych destynacji turystycznych na świecie – a już na pewno z punktu widzenia osób, które marzą o wypoczynku w rajskich warunkach. Palmy kokosowe, piasek przypominający mąkę, idealnie przejrzyste morze, gwarantowana pogoda – to wystarczające powody, aby zacząć zbierać pieniądze na wakacje w Dominikanie. Szczególnie zachęcamy do wybrania się na wyspę w okresie polskiej wczesnej wiosny (marzec-kwiecień). Dlaczego? Oto kilka argumentów.

Niższe ceny

Jeśli marzy Ci się egzotyka, zwłaszcza Dominikana, natomiast przerażają Cię ceny w sezonie, to poszukaj ofert w okresie wczesnowiosennym. Nie jest to zbyt popularny termin, stąd biura podróży często oferują atrakcyjne promocje. Tygodniowy urlop w Dominikanie na przełomie marca i kwietnia może kosztować nawet około 4000-4500 zł za osobę, i to w opcji all inclusive. To dobra cena za ten kierunek.

Mniej turystów

W marcu i w kwietniu Dominikanę odwiedzają głównie turyści z USA i Kanady. Jest znacznie mniej Europejczyków, a zwłaszcza Polaków – w końcu trwa rok szkolny. Jeśli możesz sobie pozwolić na urlop w tym okresie i nie lubisz tłumów, to wycieczka do Dominikany będzie strzałem w dziesiątkę.

Dobra pogoda

Marzec i kwiecień to nadal sezon na Dominikanę. Możesz spodziewać się pełnego słońca, jedynie okazjonalnych opadów deszczu, temperatur w okolicach 30 stopni Celsjusza i bardzo ciepłego Morza Karaibskiego. Na krótki urlop nie potrzeba nic więcej.

Super odpoczynek od nieciekawej aury w Polsce

To nie przypadek, że wiele osób wybiera się w egzotyczne strony świata właśnie wczesną wiosną. Chodzi o to, aby uciec od niepewnej pogody. W marcu i w kwietniu aura w naszym kraju potrafi być jeszcze zimowa i dołować na tyle, że nie chce się nawet wychodzić z domu. Masz podobnie? Krótkie wakacje w Dominikanie dobrze Ci zrobią!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie