Dobry kierunek - wakacje na Jamajce

Maciej Piwowski
21.02.2018

Zielona wyspa, niesamowicie turkusowa woda wokół, piękne plaże… Cisza i spokój. Brzmi jak urlop? Oczywiście! Tak w skrócie można opisać to, co czeka na nas na Jamajce! Krystalicznie czysta woda zaprasza do kąpieli, widoki zapierają dech w piersiach, a pozytywne nastawienie i niegasnący uśmiech ze strony tubylców zaprasza do odwiedzenia tego miejsca.

Wakacyjny raj…

Jamajka to niesamowicie urokliwe miejsce na ziemi. Nie dziwi fakt, że co roku przyciąga wielu turystów z wszystkich zakątków globu. Jasne, długie, piaszczyste plaże, przezroczysta woda, rafy koralowe i mnóstwo gatunków unikalnych ryb widocznych gołym okiem to nie wszystko. Wakacje na Jamajce są idealne dla osób spragnionych słońca, odpoczynku i … dobrej zabawy. Wyspa ta oferuje szeroki wachlarz rozrywek i możliwość aktywnego spędzana czasu. Wędkarstwo, żeglowanie, nurkowanie i wszystkie inne sporty wodne ucieszą wielu wczasowiczów. Źródła mineralne udostępnione do kąpieli, spacery po bezkresnych plażach zadowolą osoby stroniące od sportu. Jedno jest pewne - nawet zbaczając z utartych ścieżek i spacerując w miejscach nieoczywistych nie będziemy sami - towarzyszyć nam będą kojące odgłosy natury! Wakacje na Jamajce to doskonała okazja, aby wybrać się na wyprawę, podczas której można na własne oczy ujrzeć… krokodyle. Tego nie można przegapić! Jamajczycy są również dumni z delfinów, kolorowych papug, kolibrów i krów morskich. Wyspa ta to także bogactwo flory… kilkaset gatunków roślin spotkamy wyłącznie na tej wyspie!

Plaża, palmy, gorące słońce… to nie wszystko!

Myślisz „Jamajka”- mówisz: białe plaże, słońce, odpoczynek, kokosowe palmy, rum i karaibska radość. Turystów wita na wyspie dochodzące zewsząd pulsowanie reggae – w końcu to stąd pochodził Bob Marley. Ciepłe wieczory zachęcają do spacerów, ale nie należy wakacji na Jamajce spędzać leniwie i spokojnie – lista miejsc, które należy zobaczyć, jest naprawdę imponująca…

Montego Bay – to miejsce idealne do nurkowania! Turkus wody idealnie komponuje się z jasnością plaży, a prawdziwe szaleństwo barw i kolorów zobaczą ci, którzy zdecydują się w tym miejscu zejść pod wodę!

W małej wiosce Nine Mile, po północnej części wyspy, znajduje się dom rodzinny Boba Marleya – jak się większość spodziewa kolory: żółty, czerwony i zielony zdecydowanie otaczają to miejsce. Fanów artysty ucieszy również fakt, że w Kingston znajduje się jego muzeum – a dokładniej rzecz ujmując w domu, w którym mieszkał przez wiele lat. Możliwe jest także wejście do studia, w którym nagrywał swoje, wszystkim doskonale znane, utwory.

Wodospady na rzece Dunn to kolejny punkt, którego nie można ominąć! Kaskady wpadające do Morza Karaibskiego przyciągają tłumy turystów i tubylców. Naturalne poziome baseny zachęcają do orzeźwiającej kąpieli, a wytworzone „schodki” pozwalają na wspięcie się na górę koryta rzeki. To naprawdę niesamowita przygoda!

Amatorów dreszczyku adrenaliny z pewnością ucieszy kolejna atrakcja, której można zakosztować podczas wakacji na Jamajce – spływ bambusowa tratwą w dół rzeki Rio Grande. Dwie godziny spływu – start z wysokości ok. 1000 m n.p.m. i dotarcie do Morza Karaibskiego dostarczy niezapomnianych wspomnień na długie lata!

Odpoczynek w tym miejscu jest idealny dla każdego: rodzin z dziećmi, zestresowanych pracą i projektami ludzi biznesu, zakochanych par. To doskonałe miejsce, by z dystansu spojrzeć na swoje życie i spróbować ustalić na nowo priorytety.

Informacje o wakacjach na Jamajce znajdziesz na www.um24.pl/wypoczynek/jamajka

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie