Dlaczego warto podróżować pociągami po Azji?

Andrzej Winnicki
10.06.2024

Azja to fascynujący kontynent, który przyciąga coraz więcej polskich turystów i podróżników. Jeśli chcesz naprawdę poznać kultury tamtejszych narodów, to zrezygnuj z wycieczki all inclusive na rzecz samodzielnie zorganizowanej wyprawy, podczas której będziesz korzystać z pociągów. To popularny i dobrze rozwinięty środek transportu w Azji, którego zaletom przyglądamy się w naszym poradniku.

Niezły komfort

Oczywiście nie licz na to, że (poza Japonią, Chinami i Koreą Południową) pociągi w Azji zapewnią najwyższy standard podróży. Komfort przejazdów jest jednak na akceptowalnym poziomie, a często okazuje się znacznie wyższy w porównaniu z autobusami.

Bezpieczeństwo

Pociągi w Azji zapewniają względny poziom bezpieczeństwa, o wiele wyższy niż autobusy czy prywatne samochody.

Niska cena

Podróżowanie pociągami po Azji jest opcją budżetową, która pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy na przykład na hotele czy lokalne atrakcje.

Krajobrazy

Podróż pociągiem umożliwia podziwianie zmieniających się krajobrazów przez okno, czego nie doświadczysz np. podróżując samolotem. Trasy kolejowe często przebiegają przez malownicze obszary, które inaczej mogłyby umknąć Twojej uwadze.

Kontakt z lokalną społecznością

Podróżowanie pociągiem daje unikalną okazję do rozmów z lokalnymi mieszkańcami, wśród których z pewnością wzbudzisz zainteresowanie, zwłaszcza na tych mniej uczęszczanych przez turystów trasach. Pozwoli Ci to na doświadczenie kontaktu z miejscowymi zwyczajami, często także potrawami i przekąskami. Takich wspomnień nie da się kupić w biurze podróży.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie