Czemu warto polecieć na wakacje do Malezji?

Magdalena Siwko
22.06.2018

W obecnych czasach globalizacji podróże to po całej Europie, a nawet po całym świecie to przywilej dostępny niemal dla każdego. Dlatego teraz obierając kierunek swoich wakacji nie bierzemy pod uwagę tylko Sopotu nad polskim morzem czy wypadu do Zakopanego.

Coraz więcej Polaków zaczyna planować swój urlop w jakimś odległym, gorącym, egzotycznym kraju. Jednym z takich krajów jest właśnie Malezja, w której czekają na nas mistyczne wzgórza herbaciane powite mgłą oraz bajeczne plaże, na których będziemy mogli wylegiwać się całymi dniami. Poza tym warto wybrać się do Malezji chociażby po to, aby spróbować lokalnej kuchni bogatej w różnorodne oraz oryginalne smaki. Konieczne trzeba też odwiedzić kosmopolityczną metropolie oraz spróbować soczystych rambutanów i durianów. Dlatego, jeśli zastanawiasz się nad podróżą do Malezji to koniecznie przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się, czemu warto wybrać się właśnie w to miejsce!

Co powinieneś wiedzieć na temat Malezji?

Malezja to kraj, który znajduje się w Azji i ma on powierzchnię 329 846 kilometrów kwadratowych. Populacja ludzi zamieszkujących to terytorium to 29, 72 miliona, natomiast stolicą Malezji jest Kuala Lumpur. Zanim wybierzemy się do Malezji warto pamiętać o tym, że znajduje się ona w innej strefie czasowej, dlatego od razu po wylądowaniu na miejscu powinniśmy przestawić nasze zegarki o 8 godzin do przodu. W związku z tym należy być także przygotowanym na to, że prawdopodobnie będziecie mieć tzw "jet lag" (czyli problem ze snem i dostosowaniem organizmu do odmiennej strefy czasowej), chociaż to zależy od indywidualnych reakcji naszego organizmu. Dobrze jest także wiedzieć o tym, że urzędowym językiem w Malezji jest język malajski, który w oryginalne nazywany jest bahasa malaysia. W języku tym używa się alfabetu łacińskiego, dawniej jednak stosowali oni jedynie alfabet arabski. Na koniec nie możemy zapomnieć o tym, że w Malezji nie zapłacimy nigdzie polskimi złotówkami, więc najlepiej wymienić wcześniej polskie pieniądze na dolary albo na euro, które na miejscu w każdym kantorze bez problemu będziemy mogli wymienić na ringgit (jest to waluta obowiązująca w Malezji). Jeden ringgit dzieli się na 100 senów, które są najmniejszą jednostką tego pieniądza. W Internecie możemy wyszukać ringgitów pod międzynarodowym kodem tej waluty, jakim jest MYR. Wartość jednej polskiej złotówki wynosi 0,98 MYR.

Kiedy warto polecieć do Malezji?

Zanim wybierzemy się do Malezji musimy być świadomi tego, że jest to kraj, w którym panuje klimat równikowy. Wynika to z tego, że kraj ten znajduje się pomiędzy 1 i 6 stopniem szerokości geograficznej północnej. W związku z tym należy się spodziewać, że temperatury powietrza w Malezji niemal przez cały rok są wysokie (dlatego jest to miejsce, do którego możemy podróżować o każdej porze roku) i bardzo często także pada deszcz. Przeciętne temperatury w Malezji wynoszą od około 20 stopni Celsjusza do około 15 stopni Celsjusza nocą. Jest to kraj w którym wilgotność powietrza jest bardzo wysoka niemal cały czas, dlatego też nocami możemy być trochę duszno. Koniecznie należy zapakować więc krem przeciwsłoneczny, lekkie ubrania oraz parasol i kurtkę przeciwdeszczową.

Cameron Highlands – czyli magiczne wzgórza herbaciane, które powinieneś zobaczyć na własne oczy!

Gdy znajdziecie się w Cameron Highlands to od razu zakochacie się w tym miejscu, ponieważ będziecie mogli podziwiać tutaj piękne kurorty wyżynne, które zostały założone przez brytyjskich kolonistów. Poza tym jest to miejsce, w którym będziecie mogli spróbować przepysznego chińskiego jedzenia oraz zobaczycie co naprawdę oznacza azjatycka gościnność. Poza tym w Cameron Hiighlans znajdują się bajeczne i niesamowicie zielone plantacje orchidei, tropikalnych owoców, herbaty oraz farmy motyli. Są to widoki, których nie zapomnicie jeszcze przez długi czas. To właśnie tutaj będziecie mieli szansę poszukać największego kwiatu na świecie, jakim jest rafflesia, której widok zapiera dech w piersiach. Warto wybrac się do tego kraju nie tylko dla egzotycznego klimatu i przyjemnego ciepła, ale przede wszystkim dla pysznej kuchni, ciekawej kultury i niezwykłej przyrody!

http://planetescape.pl/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.