Co zobaczyć w Chicago?

Mateusz Rąbalski
30.11.2020

Chicago jest jednym z największych miast USA. Większość z nas kojarzy je przez pryzmat legendarnej drużyny koszykarskiej z Michaelem Jordanem na czele oraz kultowego już filmu „Kevin sam w domu”, którego akcja rozgrywa się właśnie w Wietrznym Mieście. Chicago nie jest natomiast naturalnym celem podróży. Szkoda, bo to miasto ma turystom wiele do zaoferowania. Kilka najważniejszych i najciekawszych atrakcji Chicago wymieniamy w naszym poradniku.

John Hancock Center

Obserwatorium Johna Hancocka jest idealnym miejscem do tego, aby podziwiać Chicago z góry. To miasto słynie z drapaczy chmur, dlatego pierwsze kroki warto skierować właśnie do jednego z najwyższych budynków. Taras widokowy znajduje się na 94 piętrze, a widok z niego jest zachwycający – szczególnie po zmroku. Alternatywą jest Willis Tower, gdzie turyści mogą wjechać aż na 103 piętro.

Museum of Science and Industry

Od razu zaznaczamy, że to nie jest takie zwykłe muzeum ze statycznymi eksponatami. Wizyta w nim jest świetną rozrywką, bo czeka tam na nas m.in. symulator lotu Boeingiem 727, rekonstrukcja kopalni oraz mnóstwo wystaw multimedialnych. Polecamy zarówno dorosłym, jak i dzieciom, a najlepiej całym rodzinom.

Instytut Sztuki

Fani sztuki przez wielkie S nie mogą pominąć tego miejsca, w którym czekają na nas takie eksponaty, jak dzieła Gauguina, Picassa i van Gogha. Instytut zgromadził fantastyczne zbiory, również twórców bliższych naszym czasom. Must see!

Navy Pier

Jeden z symboli Chicago i miejsce, które pozwala poczuć specyficzny klimat tego miasta. Navy Pier jest długim molo wbijającym się w wody jeziora Michigan. Mamy tutaj mnóstwo typowych dla takich miejsc atrakcji, ale w iście amerykańskim stylu. Zjedz hot-doga, kup pamiątki, porozmawiaj z mieszkańcami Chicago i podziwiaj ogrom tego gigantycznego jeziora, a na sam koniec wybierz się na spektakl w Chicago Shakespeare Theatre (pod gołym niebem!).

Wizyta na stadionie

Jeśli Chicago, to oczywiście baseball – narodowy sport Amerykanów i obiekt czci w Wietrznym Mieście. Chicago ma dwie drużyny, czyli Cubs’ów oraz White Sox. Warto wybrać się na oba stadiony, choć niekoniecznie na mecz, bo zdobycie biletów może być dość trudne (i kosztowne). Samo zwiedzanie tych legendarnych dla baseballu obiektów pozwala już zrozumieć, dlaczego ta gra jest tak ważna dla Amerykanów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.