Co warto zobaczyć w Los Angeles?

Mateusz Rąbalski
29.02.2024

Los Angeles to jedno z największych miast na świecie i największe w Kalifornii – słonecznym stanie USA. Jest mekką dla fanów kinematografii, którzy za punkt honoru biorą sobie odwidzenie tego miasta, stolicy światowego przemysłu filmowego. LA ma jednak sporo do zaoferowania także „zwykłym” turystom. Sprawdź, co warto zobaczyć w tym mieście.

Hollywood Walk of Fame

Czyli słynna aleja gwiazd, jedno z najbardziej ikonicznych miejsc na świecie. Możesz tam zobaczyć ponad 2,600 gwiazd z nazwiskami gwiazd filmu, telewizji, muzyki i radia.

Hollywood Sign

Chyba każdy kojarzy olbrzymi napis „HOLLYWOOD” znajdujący się na wzgórzach Los Angeles. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji miasta. Najlepsze miejsca na zdjęcia to Griffith Observatory lub Lake Hollywood Park.

Universal Studios Hollywood

Park tematyczny i studio filmowe w jednym. To must see dla każdego fana światowej kinematografii, który ma okazję być w LA.

Getty Center

Czyli muzeum sztuki oferujące imponującą kolekcję dzieł od średniowiecza po czasy współczesne, a także zapierające dech w piersiach widoki na miasto.

Santa Monica Pier

Słynne molo w Santa Monica z klasycznym parkiem rozrywki, restauracjami i sklepami jest idealnym miejscem na relaks i zabawę przy plaży.

Venice Beach

Będąc w Los Angeles warto wybrać się na słynną plażę i promenadę, która była tłem dla wielu hollywoodzkich produkcji filmowych. To tam zobaczysz m.in. słynne Venice Skatepark i Muscle Beach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie