Co nie spodoba Ci się w Barcelonie?

Mateusz Rąbalski
29.03.2021

Barcelona jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Europie. Zachwyca architekturą Gaudiego, świetnym klimatem i bogatą katalońską kulturą. Z drugiej jednak strony nie jest to kierunek, który spodoba się każdemu, z czego warto sobie zdawać sprawę. Sprawdź, co raczej nie przypadnie Ci do gustu podczas pobytu w Barcelonie.

Drożyzna

Jeśli nie lubisz wydawać kroci na takie atrakcje, jak kawa, ciastko czy tym bardziej obiad w restauracji, to Barcelona na pewno nie jest dobrą destynacją dla Ciebie – a już na pewno nie na dłuższy pobyt. To bardzo drogie miasto, droższe nawet od Madrytu, dlatego spodziewaj się problemów z dopięciem skromnego budżetu. Schody zaczną się już na etapie rezerwowania noclegów w hotelu, które należą do najdroższych w Europie.

Zabetonowane wybrzeże

Barcelona zachwyca pod względem architektury, a już szczególnie tej, za której stworzenie odpowiadał sam Gaudi. Niestety, nowożytna historia tego miasta jest mniej spektakularna. Doskonale widać to podczas spaceru wybrzeżem, które sprawia wrażenie dosłownie zabetonowanego. Niezbyt efektownie prezentują się również biurowce w centrum Barcelony, które ewidentnie nie pasują do tego, co zostawił po sobie Gaudi.

Tłumy, tłumy i jeszcze raz tłumy

Barcelona jest wybitnie zatłoczonym miastem. Rokrocznie odwiedzają ją miliony turystów i doszło do już do sytuacji, w której mieszkańcy naciskają na władze miasta, aby istotnie ograniczyły ruch turystyczny. Wszystko po to, by obniżyć kosmiczne dziś ceny wynajmu mieszkań oraz zniwelować męczące korki. Jeśli sam nie przepadasz za tłumami, to w Barcelonie będziesz czuć się słabo – o każdej porze roku w mieście są hordy turystów, szczególnie w pobliżu największych atrakcji, jak Sagrada Familia.

Nieciekawe plaże

Barcelona kojarzy się z przyjemnym spędzaniem czasu nad samym brzegiem Morza Śródziemnego. I choć rzeczywiście można bez problemu rozłożyć sobie ręcznik na plaży, to niekoniecznie będziesz mieć na to ochotę. Powód? Nie dość, że straszny tłok, to jeszcze brud oraz sama struktura piasku, który przypomina bardziej żwir. Na samym wybrzeżu Costa Brava znajdziesz o wiele atrakcyjniejsze miejsca do plażowania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.