Co musisz zobaczyć będąc w Nowym Jorku?

Krzysztof Jagielski
13.02.2024

Nowy Jork to jedno z najsłynniejszych i najliczniej odwiedzanych miast na świecie. Wiele osób marzy o tym, aby się w nim znaleźć i sprawdzić, „o co tyle szumu”. Faktem jest, że NY to po prostu ogromne miasto, które może przytłaczać, onieśmielać, ale miejscami też zachwycać. Co trzeba w nim zobaczyć? Oto lista must see.

Statua Wolności

Symbol amerykańskiej wolności i demokracji. Statua Wolności jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych monumentów na świecie. Znajduje się na Liberty Island, na którą można się dostać statkiem wycieczkowym.

Central Park

Będąc w NY nie można pominąć „zielonego serca” Manhattanu, czyli Central Parku. To miejsce, w którym można poczuć słynną atmosferę Nowego Jorku. W ciągu dnia jest tam mnóstwo ludzi, w tym turystów, ale też zwykłych nowojorczyków uprawiających jogging, spacerujących z dziećmi itd.

Empire State Building

Imponujący drapacz chmur jest jednym z symboli Nowego Jorku. Warto wjechać na 86 piętro, na którym znajduje się obserwatorium i zachwycić się widokiem panoramy NY.

Times Square

Trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek, kto po raz pierwszy odwiedza Nowy Jork, pominął ten ogromy plac w sercu miasta. Najlepiej wybrać się tam wieczorem, kiedy Times Square jest pięknie oświetlony.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

To jedno z najważniejszych muzeów na świecie, które przechowuje jedną z największych kolekcji sztuki nowoczesnej, w tym dzieła takich artystów jak Van Gogh, Picasso i Pollock.

Metropolitan Museum of Art

Jedno z największych muzeów na świecie, którego kolejka obejmuje ponad dwa miliony dzieł sztuki, od starożytności po czasy współczesne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie